Přivítejte Vládce! Přichází Utopie a nastává konec dětství

Přivítejte Vládce! Přichází Utopie a nastává konec dětství

15.12.2015 23:59
TheDarkKnight


Dnes měl na stanici Syfy premiéru seriál inspirovaný vrcholným dílem Arthura C. Clarka Childhood's End. To, stejně jako seriál, vypráví o takzvaných Vládcích, kteří nám na svět přinesli Utopii. V čem je ale háček? Seriál představujeme v článku.


Na titulcích se již pracuje. Předběžné dokončení překladu celé série je stanoveno na 31. 12. 2015.

Seriál: šestihodinové sci-fi

Minisérie Childhood's End čítá celkem šest epizod, které se vysílají po dvou s denními intervaly. Prvního dvoudílu, který můžete již nyní ohodnotit v jeho profilu, jsme se tak dočkali dnes, další dva díly nás čekají zítra a na závěr se můžeme těšit ve čtvrtek.


Tvůrčí tým

Příběh čerpá z knihy Arthura C. Clarka. Na jeji adaptaci na televizní obrazovky při natáčení dohlíželi Akiva Goldsman, Michael De Luca, Matthew Graham a Alissa Phillips. Za kameru první odvysílané epizody se poté postavil Nick Hurran, jenž je taktéž producentem, a scénáře se chopil Matthew Graham, tedy jeden z výkonných producentů.

Herecké obsazení

V hlavních rolích se představují například Mike Vogel, hvězda již ukončeného seriálu Under the Dome, či Charles Dance, který může být televizním divákům povědomý především díky své roli Tywina Lannistera v hitu HBO Game of Thrones. Za zmínku jistě stojí i Ashley Zukerman. Ten v současnosti propůjčuje svou tvář postavě Dr. Charlie Isaacse v historickém dramatu Manhattan. Z ženské strany osazenstva můžeme poté zmínit kupříkladu Daisy Betts z Chicago Fire.

Postavy

Pro každý příběh jsou důležité postavy, ty v seriálovém Childhood's End jsou nesporně zajímavé. Přečíst si o nich můžete ostatně již nyní v jejich profilech (ty později budeme aktualizovat), které samozřejmě nezapomeňte po zhlédnutí seriálu ohodnotit. Na webu naleznete profily věnované následujícím postavám:

Příběh: Přicházejí Vládci, odevzdejte své dětství

Seriál vypráví utopický příběh poklidné invaze mimozemských bytostí, nazývaných Vládci, na planetu Zemi. Zakotvili nad hlavními městy celého světa a za pomoci svého vlivu zastavili války, nemoci a všechno zlo na světě. Vše má nicméně svůj háček, Vládci se totiž rozhodli zůstat od přistání na planetě Zemi 50 let v anonymitě. Tu dobu si sice lidstvo žije mírumilovně, ale otázkou však zůstává, z jaké části žije na základě své vůle.

Problém střetu špatnosti světa a svobodné vůle lidí řeší Clarke i seriál poutavým způsobem plným zvratů, záhad, napětí a dochází k překvapivému zjištění – příchodem Vládců a takzvané Nadmysli končí zároveň i dětství lidí.

Předloha: konec dětství

Konec dětství je kniha považovaná za vrcholné dílo Arthura C. Clarka, známého britského sci-fi spisovatele. Pod názvem Childhood's End byla vydána poprvé v Británii již v padesátých letech, přesně roku 1953. Česky jsme se jí dočkali až o mnoho let později, teprve před deseti lety, tedy roku 2005, kdy vyšla pod názvem Konec dětství. Jejímu vydání v České republice mimo jiné pomohla nejspíše i nominace na Retro Hugo Award za Nejlepší román roku 2004.

Foto: Syfy

Trailer

Thumbnail Play icon

Jít na Childhood's End | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!