Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

21.3.2023 12:08


Téměř za měsíc se můžeme těšit na premiéru novinky Citadel. Ta navíc bude mít mezinárodní dosah, jelikož kolem ní Amazon vybuduje celou špionážní franšízu, jíž budou tvořit mezinárodní spin-offy.


O velkoleposti projektu Citadel svědčí také to, že má s ním Amazon obrovské plány. Nejenže do něj studio vložilo velký peněžní obnos, ono taky plánuje rozjet celou značku, která se kolem seriálu vybuduje. Tím tedy dostává globální pojetí seriálu mnohem větší rozměr, jelikož se připravují spin-offy zasazené do jiných zemí.

Prozatím jsou v plánu takové spin-offy tři, které budou vznikat v Itálii, Indii a Mexiku. Samozřejmě půjde o tamní produkce a tudíž budou v jazyku příslušném pro danou zemi a s rodilými herci země. Největší práce zatím probíhají na indickém Citadel, v němž v hlavní roli uvidíme Varuna Dhawana a asistovat mu bude herečka Samantha Ruth Prabhu. V italském Citadel by zase měla hlavní roli sehrát herečka Matilda De Angelis. Mexická verze je zatím v nejmenší fázi příprav.


(Varun Dhawan bude hlavním špiónem indické verze. Foto: Amazon)

Celému univerzu Citadel bude vévodit americká verze s Priyankou Choprou Jonas a Richardem Maddenem, která se představí letos v dubnu. Toto duo tedy bude hlavní tváří nové špionážní franšízy, která nás zavede do různých koutů světa. Ambice s celým projektem jsou tedy veliké a teď už jen doufat, že si získá přízeň diváků.

Zdroj: Deadline

Co říkáte na plány na vybudování celé franšízy Citadel?


Jít na Citadel | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!