Finále seriálu se neobešlo bez přepisování faktů

Finále seriálu se neobešlo bez přepisování faktů

21.5.2020 13:30


Příběh na Mandalore a přežívání Ahsoky po rozkazu 66 nám bylo částečně popsáno i v knize Ahsoka, kterou seriál nyní částečně popírá. Tvůrci se neubránili tomu některé již zavedené věci přepsat a stejně tak se nedrží pár faktů řečených v seriálu Rebels. O jaké změny vlastně jde?


Kniha Ahsoka je jednou z mála, kterých jsme se v poslední době dočkali i v češtině. Původně bylo autorce knihy E. K. Johnstonové řečeno, aby v ní ve flashbacích z Mandalore nepopisovala akci, kdyby případně došlo k dokončení epizod. Tvůrci tak chtěli zamezit tomu, aby nedošlo k rozporům v ději, které ale nakonec sami způsobili. Tak se na ně nyní podívejme.

Když v knize předával Anakin Ahsoce meče, nebavili se o jejich vylepšení, jelikož jim barvu samozřejmě změnit neměl a meče měly zůstat zelené. Místo toho měl svou bývalou učednici varovat před tím, jak je Maul nebezpečný a také ji připomněl, aby dávala pozor.


Zajetí Maula mělo probíhat trochu jinak.

V knize jinak Ahsoka lapila Maula do paprskového štítu, podobně jako byli chyceni Anakin s Obi-Wanem při záchraně Palpatina. Během zajetí Maula měla mít navíc Ahsoka po ruce své meče, které ale v seriálu během boje ztratila. Rozkaz 66 měl navíc začít již na Mandalore během Maulova zajetí, čehož měl využít a následně uniknout. Na Mandalore pak měla Ahsoka poskládat také hroby, do nichž měla dát své meče i Rexovo brnění, aby to vypadalo, že se zabili navzájem, což se ale nestalo. Místo toho skončila dvojice na křižníku, který následně havaroval na neznámém měsíci.

Menší rozpor máme také se seriálem Rebels, kde se Rex nadále označuje za kapitána, byť byl povýšen na velitele. To se samozřejmě dá brát i tak, že jej v posledním díle degradovali a navíc nechtěl mít s tímto postem nic společného, ale minimálně jeho povýšení mělo být zmíněno v epizodě Stealth Strike, kdy je zajat Impériem a oni sledují jeho profil. O degradaci by v tomhle případě Impérium samozřejmě vědět nemělo, jelikož byl křižník zničen a nikdo nemohl informovat vnější svět o Rexově zběhnutí.

Z Mandalore jsme se oproti knize přesunuli na nepojmenovaný mě­síc.

Důležitějším faktem ale je, že Rex přímo v seriálu řekl, že si čip vyndal sám a proto se nevzbouřil proti Jediům. Čip si měl vyndat spolu s dalšími klony, ale k tomu v seriálu nedošlo. Tohle je tedy pravděpodobně největší ze změn, ale je otázkou, jestli k horšímu nebo lepšímu. Dává podle vás větší smysl, aby si Rex vyndal čip hned po té, co se dozvěděl informace od Pěťáka nebo se vám líbí více zpracování v seriálu, kde tak učinila Ahsoka?

Co říkáte na to, že se tvůrci rozhodli ignorovat některé informace z knihy a seriálu?

Foto: Disney, Lucasfilm


Jít na Star Wars: The Clone Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!