Klonové války se po letech dočkaly českého dabingu

Klonové války se po letech dočkaly českého dabingu

2.5.2020 12:45


Seriál Klonové války měl již mnoho let nekompletní český dabing, kdy byly přeložené jen první a šestá série. Kvůli nástupu Disney+ se však již nyní můžeme na HBO GO těšit z dabingu k dalším sériím.


Český dabing je jedna z věcí, kterou si fanoušci u Hvězdných válek dlouhou dobu kvůli kvalitnímu překladu pochvalovali. Seriál Klonové války se dokonce dočkal dabingu první série, kdy se k němu vrátili filmoví dabéři, ale následně jsme o něm léta neslyšeli. Nakonec si stanice AXN objednala překlad zkrácené šesté série, kde došlo k pár změnám v obsazení a kolem dabingu dalších řad nastalo opět ticho.

V blízké době bychom se měli dočkat nástupu streamovací služby Disney+ i v našich končinách a Disney proto začalo financovat překlad zbývajících sérií. První řada byla zčásti předabována, jelikož Bohumil Švarc, který propůjčil hlas hraběti Dooku, zemřel a studio si přálo mít dabing konzistentní u všech sérií. Postavy Ahsoky, Obi-Wana a dalších se také dočkaly změny dabérů a ty nyní můžete slyšet již i u druhé a třetí série, které našly své místo na HBO GO. Momentálně se čeká na překlad čtvrté a páté série, potažmo sedmé, jejíž konec se pomalu blíží. Kompletní obsazení si můžete prohlédnout ve zdroji níže.


Všemi oblíbené příběhy jsou nyní dostupné i v českém znění. Foto: Lucasfilm

Jste rádi, že jsme se konečně dočkali překladu populárního animovaného seriálu?

Zdroj: DabingForum


Jít na Star Wars: The Clone Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!