Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars


Seriál Klonové války mapuje největší galaktický konflikt, který se odehrává mezi II. a III. epizodou Star Wars ságy. Kromě klasických postav z původních šesti epizod se zde objevují také nové tváře v podobě např. Ahsoky Tano nebo kapitána Rex, kteří po boku velkých hrdinů bojují v bitvách napříč celou galaxií. Ve snaze osvobodit vesmír od útlaku ze strany droidů a temné strany síly, se jim však snaží zabránit zlotřilý hrabě Dooku nebo Maul, kterému se podařilo přežít hrozivé zranění z konce I. Epizody.

Prvních pět sérií vzniklo pod taktovkou George Lucase a Davea Filoniho, kteří je udělali pro stanici Cartoon Network. Odkup Lucasfilmu studiem Disney však celou situaci zkomplikoval, ale nakonec se fanoušci ještě dočkali zkrácené šesté série, jež vznikla pro Netflix. Po mnoho let pak fanoušci bojovali za návrat seriálu a jeho řádné ukončení, kterého se nakonec dočkali po letech se sedmou sérií, která vznikla pro streamovací službu Disney+.

Návrat Darth Maula si prosadil George Lucas sám. Foto: Disney, Lucasfilm

Několik zápletek seriálu následně pokračuje v dalším projektu, který se nazývá Star Wars: Povstalci. Které postavy se období před čtvrtou epizodou dožily? Na to už musíte přijít sami.loading…