Co všechno můžeme očekávat v poslední sérii?

Co všechno můžeme očekávat v poslední sérii?

9.7.2024 19:44


Finále se nezadržitelně blíží a s ním se na internet valí mnoho spekulací, drbů i teorií, o jejichž pravdivosti rozhodne až samotný seriál, jehož prvních pět epizod uvidíme již za týden. Následující článek obsahuje spoilery.


Seriál Cobra Kai uměl od první série pracovat náramně s postavami, ale také s příběhem, který každým dalším dílem nabíral grády a neustále divákům předhazoval různé zvraty a cliffhangery. Podle traileru nebude výjimkou ani šestá série, která završí děj započatý v 80. letech minulého století. Upoutávka na prvních pět epizod poslední řady nabízí mnoho tajemství, a díky tomu i prostor pro spekulace.

(Závěrečná řada bude největší ze všech, Foto: Netflix)

Záhadná žena a Miyagiho tajemství

Během tréninku můžeme v záběru vidět námi dosud neznámou ženu, kterou by teoreticky mohla být Julie Pierce, postava, kterou si zahrála Hilary Swank ve volném pokračování původní trilogie s názvem Nový Karate Kid. Napovídala by tomu tvář, postava, ale i fakt, že v traileru je zmíněno jakési Miyagiho tajemství, které by s Julií mohlo souviset. Možná jde o nové techniky karate nebo kontakt na Miyagiho učně.

(Kdo je ona neznámá žena?, Foto: Netflix)

Dosud jsme Julii v seriálu nespatřili a možná právě nadešla správná chvíle. Otázkou je, zda je vůbec důvod, aby přišla na scénu, protože jediné, co spojuje Julii a původní trilogii je Miyagi. Žádná zášť nebo sok z minulosti. Je také možné, že se jedná o Amandu LaRusso, která se na trénink přišla podívat, a nebo může jít také o někoho z turnaje Sekai Taikai, dohlížejícího na přípravy.

(Mr. Miyagi a Julie Pierce, Foto: Sony)

Vrátí se Terry Silver nebo někdo zcela jiný?

Na konci páté série skončil Terry Silver v policejním autě a čeká ho soudní řízení. John Kreese naopak utekl z vězení a poslouží jako hlavní záporák poslední sezóny, který to všechno započal. Pro tuto chvíli se tak zdá, že Terry Silver je ze hry, ale vzhledem k jeho vlivu a neuzavřené dějové linky s Kreesem bychom se nedivili, kdyby se vrátil. Na stránce IMDB je u pár epizod uvedený, ale obsazení nemůžeme brát s jistotou.

Na scénu se však opět vrátí Mike Barnes, jehož ve třetím díle původní trilogie vytrénoval právě Silver. Dlouho se také volá po návratu Dutche, jednoho ze studentů Johna Kreese a posledního z party Johnnyho Lawrence, který se dosud neukázal. O něm se totiž spekuluje, že by mohl představovat otce Tory Nichols. O ní víme, že vyrůstá se svou matkou, která má zdravotní problémy. O jejím otci byla zmínka v seriálu jen jednou, kdy bylo řečeno, že Tory je stejně temperamentní jako její otec. Dutch byl v minulosti součástí Cobra Kai a ve druhé sérii jsme se dozvěděli, že se nyní nachází ve federální věznici. Účast Dutche v podání Chada McQueena je stále otevřená. On sám se již měl objevit ve druhé sérii, ale kvůli vytíženosti a faktu, že odešel do hereckého důchodu se neukázal.

(Dutch je jednou z posledních postav, která čeká na návrat, Foto: Sony)

Co se stalo s Cobra Kai?

Osud nejdrsnějšího doja na planetě je po porážce Silvera zatím neznámý. Pravděpodobně jeho otěže převzala Kim Da-Eun, která s Terrym spolupracovala, a která nyní povede své žáky spolu s Johnem Kreesem. Ti, podle traileru, povedou k vítězství zcela nové postavy, které budou trénovat v Jižní Koreji, kam jsme zavítali v jedné z flashbackových scén.

Všechny postavy, které byly součástí Cobra Kai jsou již nyní na straně Johnnyho a Daniela, včetně Kennyho. Zmínit musíme i Kylera, u kterého ale nevíme, zda se přidá k Miyagi-Do Karate. Nelze ale vyloučit, že někdo ze stálých postav opět přilne k temné straně síly.

(Kompletní sestava Miyagi-Do, Foto: Netflix)

Obě doja se utkají ve finále šesté řady, která vyvrcholí největším fiktivním turnajem v karate na světě s názvem Sekai Taikai. O něm víme, že se koná v Japonsku a zúčastňují se ho nejlepší karate doja po celém světě, díky čemuž se můžeme těšit na mnoho nových postav i stylů karate. Tady přichází na řadu divoká teorie, která dává naději na návrat Jackieho Chana a Jadena Smithe v rolích Hana a Drea Parkera z remaku Karate Kida z roku 2010.

Jak jistě víte, původní trilogie a remake se propojí v připravovaném filmu, který má premiéru v příštím roce. Návrat ústředních postav by tak nejen přilákal lidi k seriálu, ale i k nadcházejícímu snímku. Děj remaku se odehrával v Číně, kde Han vytrénoval Parkera potom, co se sem odstěhoval z Detroitu. Olej do ohně celé teorii přilévá i fakt, že Will Smith, otec Jadena Smithe, je výkonný producent seriálu Cobra Kai.

(Vrátí se Jackie Chan a Jaden Smith?, Foto: Sony)

Co se stane s Cobra Kai?

Johnny Lawrence a Daniel LaRusso zřejmě definitivně porazí Cobra Kai v turnaji. Ale co když se vrátí? Mohli by teoreticky převzít kontrolu nad dojem a společně učit žáky správným způsobům. Nebo John Kreese vyhraje a bude terorizovat celý svět. Zachráncem by pak mohl být Terry Silver, který si uvědomí, že všechno špatné způsobila Cobra Kai. Jak známe filmy a seriály, všechno nakonec dobře dopadne. Finále však dorazí až v roce 2025. Prvních pět epizod očekávejte na Netflixu již 18. července.

(Má John Kreese šanci na vítězství?, Foto: Netflix)

Kompletní obsazení závěrečné série oficiálně tvoří William Zabka (Johnny Lawrence), Ralph Macchio (Daniel LaRusso), Martin Kove (John Kreese), Sean Kanan (Mike Barnes), Yuji Okumoto (Chozen Toguchi), Xolo Maridueña (Miguel Diaz), Mary Mouser (Samantha LaRusso), Tanner Buchanan (Robby Keene), Jacob Bertrand (Eli “Hawk” Moskowitz), Peyton List (Tory Nichols), Gianni DeCenzo (Demetri), Dallas Dupree Young (Kenny Payne), Joe Seo (Kyler Park), Griffin Santopietro (Anthony LaRusso), Courtney Henggeler (Amanda LaRusso), Vanessa Rubio (Carmen) a Paul Walter Hauser (Stingray).


Jít na Cobra Kai | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře