Zhodnocení šesté řady Community

Zhodnocení šesté řady Community

10.6.2015 18:22
TheDarkKnight


Třináct epizod šesté série komediálního seriálu Community je za námi. Ohlédněte se s námi zpět a nebojte se podělit o své názory na šestou řadu.


@Historic

Po chabém zakončení předchozí série jsem byl příjemně překvapen, přechod z NBC na Yahoo přišel seriálu k duhu. Všichni se mohli oprostit od obav z nízkých ratingů, nemuseli si dávat pozor na pusu a nebyli ani svázaní přesným časovým harmonogramem. Protažení epizod až o celou desetiminutovku, aniž by došlo k poklesu kvality, vnímám jako jedno z největších pozitiv šesté řady. Další trefou do černého bylo obsazení Paget Brewster, jež mi v roli Frankie zcela učarovala. Mimochodem, mrkněte znovu na šestý díl páté série, letošní drobná zápletka o nové „IT lady“ tím nabere nový rozměr. Čestnou zmínku si zaslouží také Chang, který po všemožných šílenostech z let minulých našel znovu správný balanc. Zbytek hereckého ansámblu udržel svůj vysoký standard. A co bude s Community nyní? Tvůrce Dan Harmon i herci samotní se shodují na tom, že kvůli jejich různorodému vytížení bude schůdnější variantou pokračování onen kultovně vzývaný film. I kdyby však na celovečerní snímek nedošlo, závěr šesté řady poslouží jako více než důstojné finále (při Jeffově druhém objetí Abeda mi pokaždé něco spadne do oka). Koneckonců sám Harmon propůjčil svůj hlas závěrečnému monologu, líp se snad rozloučit ani nemohl.

@„TheDarkKnight“

Bez tlaku na dodržení sledovanosti, volnější ruka a závěrečná sezóna na stanici, která seriál chce skutečně vysílat. Vše vypadalo moc dobře, než aby to mohlo tak dobré skutečně být. Přestože řada epizod z Community zůstane ještě mnoho let nezapomenuta, většina těchto dílů nebude z šesté série. Avšak i když nebyla šestá řada ta nejsilnější ani nejvtipnější, neumím si bez ní seriál představit. Diváci, herci i tvůrci si zkrátka zasloužili řádné rozloučení s jedním z nejlepších komediálních seriálů všech dob. A už jen kvůli paintballové epizodě, napěchované popkulturními odkazy, a závěrečnému rozloučení to stálo za to. Teď už jen zbývá doufat, že se dočkáme slibovaného filmu, a říci, že šestá řada byla slabší, ale slabší jen v rámci Community, například ve srovnání s celou Teorií Velkého Třesku se jedná o něco, co se pohybuje v úplně jiných kvalitativních žebříčcích.

Paintballové díly jsou zárukou kvality. Foto: Yahoo Screen

@iHyi

Bylo to jako když po dlouhé době přijede váš oblíbený bratranec na návštěvu, ale bohužel zjistíte, že už s ním není taková legrace, jako když jste byli malí. Šestá řada Community mi nejprve přišla jako takový super návrat ze záhrobí a o to víc jsem se na ni těšil, přesto v ní ale převažovalo víc slabých dílů nad těmi opravdu povedenými. A jakkoliv bych rád, aby mě naprosto vy-ni-ka-jí-cí závěrečná epizoda alespoň trochu uchlácholila, není to tak. Šestá řada je sice povinnost pro fanoušky, ale zároveň (a bohužel) už jen znatelný předposlední výdech kdysi tak skvělého seriálu. Tím posledním bude doufám závěrečný film, který prostě musí vzniknout. Just for the heck of it. #SixSeasonsAn­dAMovie.


Jít na Community | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!