Community a zajímavý vánoční díl

Community a zajímavý vánoční díl

23.11.2010 13:56


Loni jsme se dočkali kontroverze náboženství a bitky s agresivním mužem, letos dostaneme stop-motion nebo chcete-li pookénkovou epizodu. V tomto článku se vyskytují spoilery.


Díl 2×11 nazvaný „Abed’s Uncon­trollable Christmas“ (Abedovy nekontrolovatelné Vánoce) bude o tom, jak se skupina obává Abedovy silné fixace na svátky. Podívejme se na přeložený oficiální text od NBC:

Když se Abed probudí do stop-motion animace, pochopí to jako znamení, že se skupinou musí znovuobjevit význam Vánoc. Mezitím se začne Jeff s Brittou starat o Abedovo mentální zdraví a zajistí pomoc od prof. Duncana. Skupina podstoupí hypnózu, aby prozkoumala Abedovu zimní pohádkovou říši a brzy rozluští pravdu Abedova bláznění.


Čeká nás tedy velice zajímavá epizoda, patrně těžko srovnatelná s jinými speciály. Navíc zatím můžeme jenom spekulovat, zda půjde o něco originálního, nebo zda půjde o parodii např. na pohádkové filmy.

A pokud nevíte, co si pod pojmem pookénková animace představit, podívejme se na Wikipedii, oč běží:

Stop motion, pookénková nebo fázová animace je technika animace, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky, tak aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti.

Wikipedie dále jako příklady uvádí Ukradené Vánoce, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Wallace a Gromit a další. Pro představu taková věc vypadá asi takto (opět zdroj Wikipedia):

Zdroj Wikimedia

A na závěr fotografie z epizody, hádejte, kdo jde kdo…


Jít na Community | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře