S01E05: Cara a cara

S01E05: Cara a cara

CZ 22.5.2020 35 minut


Sofía se setkává s hackerem, ale setkání nedopadne tak, jak oba čekali. Chystá se další velký útok, tentokrát ho má odnést celá škola. Většina studentů se snaží před dalším útokem zamést před vlastním prahem. Pátrání po hackerovi je úspěšné, ale nedopadne dle očekávání a navíc podlomí důvěru mezi přáteli.

Hacker unese a sváže Sofíu, nabízí jí příměří a spojenectví, ta však odmítá, takže jí už hacker nemá co říct, zdroguje ji a odveze domů. Další den je naštvaná na Javiera, že ji na párty nechal, ale brzy se usmíří. Po škole se virálně šíří video jejich polibku. Raúl se od otce dozvídá nemilé zprávy ohledně svého bydlení.

Hacker začne další ze svých útoků a vyhlásí, že odhalí tajemství všech lidí ze školy, studentů i učitelů, a to na Noně, velkém školním večírku. Všichni panikaří, ale v chaosu se Sofíi podaří vybavit si detaily setkání s hackerem a zobrazí se jí určité stopy. Její pozorovací schopnosti, které ztratila traumaty posledních dní, se vrací,což dokazuje odhalení Pablova románku. Javier je z výhružky nervózní, ale své tajemství nechce prozradit, navíc je naštvaný z trojúhelníku, který mezi ním, Sofíou a Raúlem vzniká. Společně s Alex jdou ale všichni skládat vodítka.

Ředitel školy je kvůli útokům na pranýři, stres a odmítnutí z žádosti o sňatek ho dovede do náruče jiné ženy. Pátrání po hackerovi přináší ovoce, je ale hacker skutečně odhalen? Sofía kvůli vyšetřování prošvihne významné výročí a hlavní podezřelý uprchne. Maria se po rozhádání s Natalií přidá na stranu Isabely, které se chce vyzpovídat, zatímco Nat se dostává do špatné party. Gerry si uvědomuje, co udělal a snaží se smířit sám se sebou. Milostný trojúhelník kolem Sofíi se násilně vyhrotí, může si ústřední trio navzájem věřit?
  • MickeyStuma
    MickeyStuma 13.6.2020 | 14:35:20

    Tady se koncept děje mění v detektivní pátrání, které snad určité výsledky přinesou. Ale zas tak jednoduché, jak to zpočátku vypadá, to není. Je tu také několik naprosto zbytečných scén, které nemálo připomínají rozhraní telenovel. Televizní kýč tak nabírá na síle.


Control Z

Hacker postupně vypouští jedno studentské tajemství za druhým po celé škole. Pozorná Sofia začne pracovat na jeho odhalení.

Mexiko | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 35 minut
žánr
Drama