Counterpart

Counterpart


O čem to je

Silk, dlouholetý zaměstnanec agentury pod Organizací spojených národů žijící v Berlíně, si po dlouhých letech začne uvědomovat, že vlastně ani moc neví, co dělá a proč. A právě v okamžiku, kdy začne klást tyto otázky a zajímat se o povýšení, se jeho vnímání světa změní. Je mu odhalena existence paralelního světa identického s tím jeho, a právě jeho agentura má na starosti komunikaci a výměnu informací.

J.K. Simons jako Howard Silk

Howard se setká se svým dvojníkem z druhého světa a začne se zamotávat do složitého klubka spiknutí, které nebude jen tak lehké rozmotat. Mohlo by se sice zdát, že seriál čerpá hlavní námět z populárního a již ukončeného Fringe, ale myšlenkou dvou současně existujících světů celá podobnost končí. Seriál bude více zaměřen na témata osobnosti a jejího formování a velmi populární otázky „co by kdyby“.

Obsazení

V hlavní dvojroli Howarda Silka se představuje J.K. Simmons, známý například ze seriálu Law & Order, ale hlavně jako neurotický šéfredaktor z filmového Spider-Mana. Naposledy jsme ho mohli vidět v Affleckově thrilleru The Accountant a také jako komisaře Gordona v Justice League.

Nicholas Pinnock a Olivia Williams

V dalších rolích se setkáme s Harrym Lloydem (Manhattan, Teorie všeho, Antropoid, Wolf Hall), který hraje Howardova vedoucího a Olivií Williams v roli Emily Silk, manželky Howarda, jež je známá z filmu Šestý smysl nebo seriálů Dollhouse a Manhattan, kde si zahrála právě s Harrym Lloydem.

V seriálu se objeví i seriálovými fanoušky milovaný Ulrich Thomsen, na jehož Kaie Proctora z drsného Banshee nelze zapomenout. Ulrich si zahraje Aldricha, ředitele kontrašpionážního oddělení. Dalšími posilami jsou Nazanin Boniadi (Homeland, Scandal) jako záhadná Clare, Nicholas Pinnock (Fortitude, Marcella), jenž ztvární Iana Shawa, který má na starosti udržovat mír mezi oběma světy, a to i za použití drsnějších metod. Nakonec zmíníme vražedkyni Baldwin, kterou hraje Sara Serraiocco, jež zatím hrála pouze v italské domácí produkci.

O mrazivou akci nebude nouze.

Tvůrci

Stanice Starz si je úspěchem Counterpart poměrně jistá, a proto objednala hned dvě série, každou po deseti dílech. A aby toho nebylo málo, dopřála nám ochutnávku v podobě první epizody, režírovanou norským režisérem Mortenem Tyldumem (The Imitation Game, Headhunters, Passangers, produkce: Jack Ryan), kterou odvysílala tento týden. Za seriálem stojí tvůrce Justin Marks (Jungle Book), jenž je zároveň producentem spolu s Tyldumem a dále Garym Gilbertem, Jordanem Horowitzem (oba La La Land), Keithem Redmonem (Revenant, Awake) a Bardem Dorrosem (Collateral Beauty: Druhá šance).

Foto: Starz

Trailer

Thumbnail Play icon