Kriminálka Las Vegas míří do svého konce

Kriminálka Las Vegas míří do svého konce

2.5.2015 19:46


Již 15 let brázdí obrazovky kriminálka z Las Vegas, letos však nejspíš dospěje ke svému konci. Naděje na návrat však ještě žije.


Psal se rok 2000 a na obrazovkách se poprvé rozezněla písnička Who Are You? od skupiny The Who. Začal tak zcela nový detektivní seriál, který nám ukázal, jak to dělají profesionální policajti z Las Vegas. Málokdo čekal, že tuhle písničku uslyšíme ještě 334krát. Ano, CSI letos dovršilo v celkovém součtu 335 epizod a možná se už nevrátí.

Thumbnail Play icon

Seriál, kde se řeší minimálně dvě různé vraždy během jedné epizody za pomocí té nejmodernější technologie už prostě netáhne. Aktuální patnáctá řada získala již jen 18 epizod. Seriál byl na vrcholu do šesté řady, kdy jednu epizodu sledovalo více jak 25 milionů diváků v premiéře.

Seriál byl tak úspěšný, že se dočkal několika odnoží. Nejprve se nám představilo CSI: Miami, kde tým vedl zrzek Horatio Caine. Miami se dočkalo celkem 10 řad. Následoval i druhý spin-off seriálu CSI: NY. V New Yorku jsme se ohřáli 9 let a poté se seriál poroučel. Letos stanice CBS přišla s třetím spin-offem CSI: Cyber, ale tato odnož bude ráda, když se odvysílá celá první řada.

Obrovský propad CSI nastal po odchodu Williama Petersena ze seriálu, ten odešel v desáté epizodě deváté řady. Místo něj vedení týmu převzal Laurence Fishburne a od desáté řady seriál sleduje okolo 15 milionů diváků. Pod 10 milionů se seriál poprvé dostal během konce 12. řady.

Letošní patnáctá řada se dostala na nové dno seriálu. Epizodu průměrně sledovalo jen 8,25 milionu diváků s průměrným ratingem 1,29 % a u CBS se hlasitě diskutuje o ukončení seriálu.

Během tohoto týdne se však vyskytla zpráva, že CBS zvažuje 16. řadu, aby seriál dostal řádné zakončení. Přece jenom po tolika letech by si to seriál zasloužil. 16. řada by měla mít jen 6 epizod a byla by poslední tečnou za CSI

Zaslouží si podle vás CSI řádné zakončení nebo už CBS neměla sérii nadále prodlužovat?.

Foto: CBS


Jít na CSI | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!