Seriálu se upsal tvůrce hudby k Battlestar Galactice

Seriálu se upsal tvůrce hudby k Battlestar Galactice

25.11.2012 1:00


Pokud patříte k těm, co ještě nebyli úplně rozhodnuti, zda se na Da Vinci´s Demons dívat, Starz nelenilo a k zajímavému námětu a slibnému obsazení ještě přidalo talentovaného skladatele Beara McCrearyho.


McCreary vystudoval prestižní Thornton School of Music na University of Southern California. Po studiích si ho pod svá křídla vzala legenda filmové hudby Elmer Bernstein (Sedm statečných, Maršál, Vyvolávač deště a mnoho jiných).

Ve světě seriálové hudby se McCreary prosadil ve 24 letech, když složil hudbu k seriálovému hitu stanice SyFy, Battlestar Galactica. Nejen díky netradičnímu pojetí hudby, která v seriálu zazněla, se McCreary vyšvihl mezi špičku těch nejlepších skladatelů a zůstává tam až dodnes. A protože zůstal Battlestar Galactice věrný, mohli jste si jeho hudbu poslechnout i u spin-offu Caprica, doplňujících filmů a webseriálů, mezi které se řadí i letošní novinka Battlestar Galactica: Blood & Chrome.


Battlestar Galactica ale nebyla jediným seriálem, kterému se McCreary upsal. Jeho velmi originální hudbu jste si také mohli (nebo stále můžete) vychutnávat například u seriálů Lidský terč, Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Eureka, ale třeba také u další hitovky, tentokrát od stanice AMC, The Walking Dead. Jak můžete sami vidět, na seriálovém poli není McCreary vůbec žádným nováčkem…

I kdybyste i po přečtení tohoto krátkého článku měli o tomto skladatelovi stále pochybnosti, snad vám je brzy vyvrátí malá „ukázka“ právě ze seriálu, který ho proslavil.

Thumbnail Play icon

Jít na Da Vinci's Demons | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!