Statistiky ze seriálu Da Vinci's Demons

Statistiky ze seriálu Da Vinci's Demons

22.11.2015 19:05


Seriál Da Vinci's Demons byl úspěšným a oblíbeným seriálem, proto se na tento seriál pojďme podívat z trochu jiného úhlu a podrobme ho menší statistice.


Obecná statistika

Seriál Da Vinci's Demons měl premiéru 12. dubna 2013 a derniéru 24. října 2015 (oficiálně však až 26. prosince 2015). Celkově se odvysílalo 28 epizod a to během tří sezón. Vůbec poprvé na stanici Starz byla celá třetí série zveřejněna v jeden den (podobně jako to dělá např. streamovací služba Netflix).

Ve všech osmadvaceti dílech se objevil pouze protagonista Leonardo da Vinci. Na druhém místě jsou Zoroaster a Niccolò Machiavelli, kteří se neobjevili jen v jedné epizodě, tudíž dosáhli na krásných sedmadvacet epizod. Třetí místo okupuje Girolamo Riario a Lucrezia Donati. Tito dva se neobjevili v pouhých dvou epizodách.

Seriál se rozšířil po celém světě. Své premiéry měl ve více než 120 státech (premiéru měl i v České republice a to pod názvem „Da Vinciho démoni“, na Slovensku se zatím nevysílal). Intro seriál vytvořil skladatel Bear McCreary. Když si tuto úvodní znělku pustíte pozpátku, tak zjistíte, že je hudba naprosto identická (pokud nevěříte, podívejte se na video níže).

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Seriál se těšil velké oblibě a byl také dobře hodnocen. Na Edně k tomuto dni ohodnotilo seriál Da Vinci's Demons celkem 154 uživatelů a seriál tak získal krásných 90 % (pokud jste ještě celý seriál neohodnotili, tak to rozhodně udělejte). K tomu nám může posloužit porovnání s webem IMDb, kde je více fanoušků, proto je i přísnější hodnocení tohoto seriálu → 81 %.

Co se týče jednotlivých epizod, tak nejlépe hodnocenou epizodou seriálu se na Edně stal devátý díl druhé řady s názvem The Enemies of Man, který si vysloužil 98 %. Podobně byly hodnoceny i epizody The Tower (1×05), The Sins of Daedalus (2×10) a The Sun and the Moon (2×05), které získaly stejné procentuální hodnocení, ale ohodnotilo je méně fanoušků.

Když se podíváme na nejlepší epizody tohoto seriálu na IMDb.com, tak tam vítězí epizoda The Sins of Daedalus (2×10), kterou následují díly The Rope of the Dead (2×06) a The Enemies of Man (2×09). První díl má 92 % a zbylé dva 91 %.

Sledovanost

Kabelová stanice Starz má obecně malou sledovanost, v porovnání s ostatními stanicemi. Nejsledovanější epizodou se stal pilotní díl The Hanged Man, na který se dívalo 1,042 milionu diváků. Následující díly se však minimálně o 500 tisíc diváků propadly, proto každý dál sledovalo něco kolem 500 tisíc diváků.

Foto: Starz


Jít na Da Vinci's Demons | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!