Cage promluvil o roli Drákuly, který snímek jej inspiroval?

Cage promluvil o roli Drákuly, který snímek jej inspiroval?

4.1.2022 22:55


Nicolas Cage v poslední době zaujal prohlášením o tom, že v žádném případě není herec. Vedle toho ale promluvil i o své nové roli hraběte Drákuly. Který film ho při přípravě na filmování nejvíce inspiroval?


Režisér loňského úspěšného sci-fi The Tomorrow War Chris McKay by už brzy měl začít s natáčením snímku Renfield. Ten se zaměří na osudy Drákulova pobočníka, jehož si zahraje Nicholas Hoult. V dalších rolích se objeví Awkwafina, Ben Schwartz a právě legendární Nicolas Cage. A právě držitel Oscara za snímek Leaving Las Vegas a představitel Nicka Cage v očekávaném projektu The Unbearable Weight of Massive Talent se o své roli rozpovídal v podcastu Variety's Awards Circuit.

Cage si brzy zahraje sám sebe. Foto: Lionsgate Pictures


Cage si možnosti zahrát Drákulu nesmírně váží a v rozhovoru přiznává, že se jedná o jednu z jeho vysněných rolí (patrně vedle Supermana). Považuje se za fanouška Stokerova díla a obdivuje výkony Bely Lugosiho, Franka Langelly a také Garyho Oldmana v roli oblíbeného upíra. Snímek Bram Stoker's Dracula, který natočil jeho strýc Francis Ford Coppola, pak považuje za luxusní a nejlepší adaptaci Stokerova díla.

Když byl ale Cage v rozhovoru tázán na to, který film je jeho největší inspirací, poněkud překvapivě zmínil loňský horor Jamese Wana Malignant. Podobně šokující cestou by se rád vydal i v Drákulově případě. Vzhledem k tomu, že Renfield bude poněkud komičtější sondou do upírova života, přirovnal ho Cage k legendárnímu snímku American Werewolf in London.

Cage se inspiruje hlavně snímkem Malignant. Foto: Warner Bros.

Renfield by měl svou premiéru stihnout ještě letos. Doufejme tedy, že ze sebe Cage vydá maximum a zařadí se mezi úspěšné představitele Drákuly z posledních let, jako byli Claes Bang nebo Jonathan Rhys Meyers.

Těšíte se na Cageovo ztvárnění Drákuly?


Jít na Dark Universe | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře