Chloé Zhao se chopí nového Draculy

Chloé Zhao se chopí nového Draculy

4.2.2021 22:42


Studio Universal Pictures chystá bez účasti Blumhouse další drákulovský film, který se má značně lišit od snímku Karyn Kusamy. Nového filmu se ujme režisérka Chloé Zhao.


Nadějná čínská režisérka Chloé Zhao začala natáčením krátkometrážních projektů, postupně ale přešla k celovečerákům. Její celovečerní debut Songs My Brothers Taught Me se dočkal vřelého přijetí, podobně se pak dařilo i westernu The Rider. Zhao po pár letech na scéně dosáhla kariérního vrcholu v podobě angažmá u Marvelu, pro který natočila očekávanou komiksovku Eternals, jež pojednává o slavných Věčných, nadlidské rase, kterou vymyslel Jack Kirby. Vedle Eternals natočila i oceňovaný film Nomadland s Frances McDormand v hlavní roli, který bude letos bojovat o Zlaté glóby i Ceny SAG.

Eternals představí nové marvelovské hrdiny. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures


Nyní pak na talentovanou filmařku čeká další velká výzva. Studio Universal Pictures ji totiž dosadilo na pozice režisérky a scenáristky nového snímku Dracula. Ten se zaměří na klasický příběh o transylvánském krvesajovi, kompletně se ale bude odehrávat v současnosti, přičemž hodlá nejspíše jít cestou úspěšného loňského filmu The Invisible Man.

Kdo převezme roli Drákuly po Claesi Bangovi? Foto: BBC, Netflix

Zajímavé je, že partnerské studio Blumhouse Productions, jež společně s Universalem nachystalo výše zmíněný film The Invisible Man, chystá bez účasti Universalu další projekt o Drákulovi, který natočí Karyn Kusama (Destroyer). Její snímek by se měl rovněž odehrávat v současnosti a představí Drákulu v trochu jiném světle. Uvidíme, který projekt debutuje v kinech nebo na VOD dříve.

Dáte šanci dalšímu Drákulovi?


Jít na Dark Universe | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře