Nicholas Hoult si zahraje Drákulova pobočníka Renfielda

Nicholas Hoult si zahraje Drákulova pobočníka Renfielda

5.8.2021 10:49


Renfield se po letech konečně dočká svého vlastního sólového snímku, který natočí režisér Chris McKay. Film konečně hlásí obsazení hlavní postavy, šíleného zloducha si zahraje talentovaný Nicholas Hoult.


Postava Renfielda je nedílnou součástí Drákulova příběhu a coby sluha nemrtvého upíra se významným způsobem zasadí o to, aby transylvánský krvelačný hrabě dorazil do Británie. Renfield vystupuje hlavně v dějství odehrávajícím se v sanatoriu doktora Sewarda a vedle literární předlohy se objevil i v mnoha seriálových a filmových projektech. Ve filmech či seriálech si jej zahráli například Klaus Kinski, Tom Waits nebo Mark Gatiss, nyní ale Renfield míří do prvního projektu, ve kterém bude mít vlastní roli.

Gatiss si Renfielda zahrál v loňském Draculovi. Foto: BBC, Netflix


Snímek měl původně natočit režisér Dexter Fletcher, který po Singerovi úspěšně přetočil Bohemian Rhapsody a také slavil úspěchy s Rocketmanem, nakonec ale od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na remaku The Saint v hlavní roli s Chrisem Pinem. Film tak nakonec natočí Chris McKay, který stojí za animákem The Lego Batman Movie a letos uspěl i se sci-fi snímkem The Tomorrow War, o scénář se pak postarají Robert Kirkman (Invincible) a Ryan Ridley (Rick and Morty). Tvůrci teď konečně mají k dispozici hlavní hvězdu.

Renfielda si zahraje britský herec Nicholas Hoult, který se naposledy objevil v thrilleru Taylora Sheridana Those Who Wish Me Dead po boku Angeliny Jolie. Vedle toho se objevil i coby Petr Fjodorovič v komediálním seriálu The Great a jednu z hlavních rolí ztvárnil i ve snímcích Tolkien či Mad Max: Fury Road. Jeho nejznámější úlohou ale jednoznačně je Beast ve filmech ze ságy X-Men, před pár lety pak dokonce usiloval i o roli Bruce Waynea v Reevesově snímku The Batman.

V roli Beasta se Hoult naposledy objevil ve filmu Dark Phoenix. Foto: 20th Century Fox

Renfield se v kinech objeví nejspíše v roce 2023 a rozhodně není jediným projektem, který Blumhouse a Universal chystají. V příštích letech se můžeme těšit na Invisible Woman od Elizabeth Banks, Dark Army od Paula Feiga či The Wolfman v hlavní roli s Ryanem Goslingem. Poslední jmenovaný projekt natočí Leigh Whannell, jenž stojí za velmi úspěšným monster filmem The Invisible Man.

Jak se vám líbí nový představitel Renfielda?


Jít na Dark Universe | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!