Nového Drákulu ztvární Nicolas Cage

Nového Drákulu ztvární Nicolas Cage

1.12.2021 7:10


Legendární herec, který v posledních letech střídá výborné výkony s hroznými, si střihne roli slavného upíra. Cage si Drákulu zahraje v novém snímku Renfield.


Od dob, co ikonického transylvánského hraběte světu představil Bram Stoker, letos uplynulo 123 let. Za tu dobu se Drákula dočkal celé řady zpracování a ztvárnění. Ve filmu si ho zahráli například Bela Lugosi, Christopher Lee, Gary Oldman nebo Luke Evans. A oblíbenost milovaného upíra stále neklesá. Studia Blumhouse a Universal mají v plánu rovnou dva snímky s názvem Dracula. Jeden má na starost Karyn Kusama (Destroyer), druhý pak Chloé Zhao (Eternals). Vedle nich ale pouze pod hlavičkou Universal Pictures vzniká i film Renfield, jehož hlavním hrdinou bude Drákulův sluha a pobočník, jehož v minulosti ztvárnili například Klaus Kinski nebo Tom Waits.

Asi nejslavnějším Renfieldem byl Klaus Kinski. Foto: Gloria Film


Renfielda, který coby pacient sanatoria významně pomůže hraběti v cestě do Británie, si ve filmu zahraje britský herec Nicholas Hoult (Dark Phoenix). Režii filmu má na starosti Chris McKay (The Lego Batman Movie), za scénářem stojí Ryan Ridley (Rick and Morty) a Robert Kirkman (Invincible).

Režisér McKay ale nyní na place vítá obrovskou posilu. Jak už bylo zmíněno v perexu, do role Drákuly se vřítí samotný Nicolas Cage. Slavný herec, který v devadesátkách platil za akční hvězdu (vzpomeňme na Con Air), v poslední době střídá povedené indie projekty (Pig, The Unbearable Weight of Massive Talent) s propadáky jako Kill Chain. Jak mu asi sedne role upíra? To se dozvíme patrně v roce 2023, natáčení by pak mohlo začít už na jaře.

Cage nedávno zaujal ve filmu Pig. Foto: AI-Film

Těšíte se na Cageovo ztvárnění hraběte Drákuly?


Jít na Dark Universe | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!