Dark Universe

Dark Universe


Roku 1923 natočil Wallace Worsley film The Hunchback of Notre Dame, čímž nastartoval éru slavných monster filmů studia Universal. Během následujících let se přední režiséři a herci pustili do dalších zpracování slavných románů a novel, díky čemuž se na plátna podívali Drákula, Frankensteinovo monstrum, Mumie a Neviditelný muž. Díky hereckému umu hlavních hvězd (Bela Lugosi, Boris Karloff, Lon Chaney Jr., Claude Rains) se z těchto filmů staly nepopiratelné kulty, na které se další filmaři snažili navázat.

V padesátých letech natáčelo filmy s monstry britské studio Hammer, které do rolí Drákuly a Frankensteinova monstra nalákalo hvězdného Christophera Leeho, proti kterému často stál Peter Cushing. Kolem roku 1972 však zájem o monstra opadal, což vedlo ke konci hammerovského univerza.

Nyní, o pár desetiletí později, se klasická filmová monstra vrací do kin. V rámci projektu Dark Universe, za kterým opět stojí studio Universal, brzy dorazí nové inkarnace oblíbených a slavných filmových postav, jež definovaly hororový žánr.Žádné hlasy s komentářem. Buď první!