Druhá série Lukea Cage napravila nedostatky té první

Druhá série Lukea Cage napravila nedostatky té první

10.7.2018 16:00


Brzy to budou tři týdny, co streamovací služba Netflix vypustila celou druhou řadu seriálu Luke Cage. Pojďme se v krátkosti podívat na to, čím byla tato série úspěšná a vyloženě dobrá.


Pokud jste fanoušky komiksového světa Defenders zasazeného do MCU, upřednostňujete především Daredevila a kroutíte hlavou nad první sérií Lukea Cage, tak zbystřete, protože seriál Daredevil našel opět někoho sobě rovného, tedy alespoň částečně.

U Defenders si málo fanoušků přijde u všech šesti seriálů na své. Nejvíce si fanoušci oblíbili Daredevila, který odstartoval celé dění Defenderů. K němu se později přidali tři další hrdinové a jeden antihrdina, ale žádný z nich si nedokázal získat takovou oblíbenosti jako Daredevil.

Druhá série Lukea Cage ukazuje, že si v ní přijdou na své téměř všichni fanoušci, tedy obzvláště fanoušci Daredevila. Nových třináct dílů bylo prakticky obráceno vzhůru nohama oproti první série, která měla poloviční padouchy, slabou zápletku, spoustu okrajových scén a poměrně nesympatické postavy.

(Luke Cage se hodně změnil ve druhé řadě)

Tohle všechno se u druhé série mění. Ta má sice opět dva hlavní padouchy, podobně jako v první řadě, kterými byli Cottonmouth a Diamondback, ale tentokrát tu oba padouši, kterými jsou Bushmaster a Black Mariah, vydrží po celou sérii. Kromě toho se až do konce neví, který z nich je horší a kdo z nich je skutečný padouch.

Právě otázka dobra a zla se ve druhé řadě řeší nejvíce. Luke se vypořádá s faktem, že je hrdina, který se odhalil světu. Jedná se o pravý opak třeba takového Daredevila, který je sice známý bdělý strážce, ale téměř nikdo nezná jeho identitu. Luke se vypořádá s tímto faktem, což se nakonec dostane do bodu, kdy váhá nad tím, co obnáší být hrdinou a co obnáší být padouchem. Luke totiž právě stojí někde mezi tím.

Třináct dílů první série bylo také problémových v tom, že obsahovalo spoustu tzv. „small talk“ scén, tedy scén, ve kterých se neřeší prakticky nic, co se vztahuje k hlavnímu příběhu. Ani těchto scén se nevyhneme ve druhé sérii, je jich tu však o poznání méně, a to pouze v prvních několika dílech.

(Bushmaster představuje hlavní lákadlo druhé řady)

Mezi další přednosti druhé řady patří samotní Jamajčané, kteří jsou sice kánonem označováni za padouchy, ale ve skutečnosti jim tak nějak fandíte. Samotná jamajská atmosféra skutečně prospěla černošskému Harlemu. Seriál dostal skvělý nádech, který byl navíc obohacen výstředním jamajský dialektem a skvělou hudbou. Navíc Bushmaster přivedl do seriálu bojový styl capoeira, který si užívali snad všichni.

Pokud před druhou sérií tvůrci a herci slibovali, že Dannyho návštěva v seriálu bude splněným snem fanoušků, tak nelhali. Právě desátý díl The Main Ingredient, ve kterém Danny zavítal do Popova holičství, aby pomohl Lukeovi, byl možná tím nejlepším dílem ze všech epizod Defenderů (bez nadsázky). V budoucnu očekáváme a chceme další podobné crossovery!

(Danny a Luke, jejich spolupráce byla naprosto úžasná)

Druhá série prostě přinesla něco naprosto jiného, než to, co jsme viděli v prvních třinácti dílech. Luke Cage dostal nový nádech, kvalitní a zajímavý příběh, hodně záporáků a skvělou atmosféru. Musíme zmínit i skvělý casting Lukeova otce, Reg E. Cathey ukázal, jak byl skvělým hercem. Pokud jste již všech třináct dílů viděli, můžete nám jak v následující anketě, tak i do diskuze pod článkem dát vědět, jak se vám druhá série líbila.

Jak hodnotíte druhou sérii Lukea Cage?

39%
20%
20%
19%
1%
1%
1%
0%
0%
0%
0%
101 hlasů

Foto: Netflix


Jít na The Defenders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!