Brooke Mathison

Brooke Mathison

Mariana Klaveno Sezóny 1 2016 - 2017


Záhadná žena, která vydírá Jasona Atwooda a patří mezi konspirátory.

Brooke má několik aliasů, na příklad Angela Lindsay nebo Claudine Poyet. Patří mezi Pravé věřící a je tou, kdo vydírá Jasona Atwooda tím, že zabije jeho uneseného syna, pokud on neudělá, co ona chce, a to přiznat se k vraždě Madžída Nasára. Atwood to sice udělá, ale jeho syn je poté stejně nalezen mrtev.

Brooke se narodila v Soulu vojákovi, který byl později propuštěn bez veškerých poct. Poté se její život zhoršil a ona se přes různé cesty nakonec dostala k Browning-Reed, společnosti, jejíž majitel Patrick Lloyd je vůdcem Pravých věřících. Brooke se jako Claudine Poyet dala dohromady s Charlesem Langdonem, vedoucím kanceláře prezidenta. Požádala ho o plány ke Kapitolu, přesněji řečeno o vyhodnocení hrozeb budovy po její renovaci, konkrétně místnosti 105. Tu poté využije Peter MacLeish jako kryt při výbuchu Kapitolu.

Poté, co Hannah Wells zjistí pravou identitu Brooke, vydá se s Jasonem po jejích stopách. Brooke se nechce vzdát živá a po útoku na Hannah, kdy na ni Jason míří zbraní, ho popichuje. Nakonec se pokusí vytáhnout skrytou zbraň a je oběma agenty zastřelena.

Mariana Klaveno jako Brooke Mathison. Foto: ABC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!