S05E11: Hop a Freighter

S05E11: Hop a Freighter

CZ 5.12.2010 2 260 000 48 minut


Režie: John Dahl | Scénář: Scott Buck & Tim Schlattman & Karen Campbell

Dexterovy oběti:

Deb s Quinnem jdou poděkovat Jordanovi za tip ze včerejší noci, Deb mu ale zároveň vpálí do tváře, aby je přestal laskavě obelhávat a kápnul božskou, co všechny pachatele spojuje. Jordan pochopitelně odmítá připustit, že něco takového vůbec existuje.

Dexter a Lumen plánují, jak projít celým Jordanovým sídlem, aby se dostali až k němu. Najednou Dexter zahlédne, že dětská chůvička zachytila signál z kamery, na které je zrovna on sám s Lumen a uvědomí si, že je někdo sleduje. Sám Liddy jde za Quinnem a poví mu, že Dexter dělá něco velkého a chce na to přijít, aby získal zpět své místo na stanici. Když Dex prohlíží štěnice, zjistí, že jsou označeny štítkem Miami Metro a dojde mu, že po něm nejde Jordan, jak si prve myslel, ale někdo z vlastních řad.

Když jde Dexter do práce, volá mu Sonya a ptá se na Harrisonovu oslavu prvních narozenin, která se má konat v neděli a na kterou Dexter málem zapomněl. Na stanici se Masuka vytáhne s novou stopou – otisk Lumeniny boty, který našla Deb před Tildenovým domem se shoduje se stopou, kterou objevili později u vedlejšího domku, kde Tildena připravili o život. Masuka si také všimnul pachu ředidla a naprosto čistého prostředí, myslí si tedy, že „civilní stráž“ (jak nevědomky nazývají Dextera) už stačila zasáhnout za policii.

Dexter zjistí, že ten, kdo ho sleduje, je Quinn a všechno dělá na vlastní pěst. Ihned jdou s Lumen prozkoumat jeho byt, kde najdou fotky, které Liddy pořídil v přístavu, když se zbavovali Coleova těla. Mezitím navštíví Quinn s Debrou Lauru Mendell a vyptávají se na přátele jejího manžela Dana. Když přijde na přetřes jméno Jordana Chase, ukáže jim trofej, kterou Dan Mendell a Eugene Greer (pravé Chaseovo jméno) kdysi vyhráli. Na stanici také Batista objeví, že Chase má nějakou vazbu s Alexem Tildenem.

Debra se Dexterovi svěří o tom, co jí o něm řekl Quinn a pak si vyleje svoje srdce tím, co ke Quinnovi cítí a necítí. Poté provede nevědomky až mrazivě pravdivou analýzu vztahu Dextera a Lumen, kterou uvede na příkladu „civilní stráže“.

Večer Batista, Deb a Quinn zůstávají na stanici a řeší Chaseův případ. Když Batista na chvíli odejde, omluví se Quinn Debře. Najednou přijde Batista s informací, že Chase už nechce před policií vypovídat a chystá se odjet na turné po Evropě.

Ráno si Dexter počíhá na Quinnovu špionážní dodávku. Když do ní ale vtrhne, zezadu se na něj vyvalí Liddy a omráčí ho. Lumen volá vystrašená Emily, prý se bojí Jordana a chce jít na policii, Lumen ji rychle uklidní a slíbí jí, že za ní s Dexterem ihned přijedou. Ten se momentálně seznamuje v dodávce s Liddym. Když zaparkují ve starém skladišti paliva, volá Quinnovi, aby za ním hned přijel. Poté chce po Dexterovi, aby se mu ke všemu přiznal.

Lumen přijede k Emily, kde stane tváří v tvář Jordanovi. Dexter se popere s Liddym, rvačka skončí Liddyho smrtí. Mezitím přijede ke skladišti Quinn, Dexter se v autě zamkne, Quinn odejde, ale ze dveří auta mu na botu ukápne trocha Liddyho krve. Dexter nechá vše, tak jak je a rychle ujíždí za Lumen.

Laguerta zařídí Deb soudní příkaz na zadržení Chase, předtím se ale spolu obě stihnou pohádat. Jordan se hádá s Emily a poprvé v životě ji udeří, vezme na ni pohrabáč a odtáhne pryč. Když do jejího domu přijede Dexter, najde na zemi mrtvou Emily, po Jordanovi a Lumen ani stopy.

Debra se snaží rychle zastavit Jordanovo letadlo, na odletové ploše jí ale oznámí, že se Jordan k odletu nedostavil a sami neví, kde může být. Když Dexter prohledává dům, najde na zemi další krev, která vede ven z domu. Před domem pak najde Lumenin nožík, který jí koupil a bojí se nejhoršího.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Geoff Pierson (Thomas Matthews), James Remar (Harry Morgan), Michael C. Hall (Dexter Morgan), David Zayas (Angel Batista), Lauren Velez (Maria Laguerta), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julie Benz (Rita Bennett),