Dostane Dexter další sérii? Tvůrci jsou pro, záleží na stanici

Dostane Dexter další sérii? Tvůrci jsou pro, záleží na stanici

12.1.2022 16:00


Finále Dexter: New Blood vyvolalo ve fanoušcích smíšené pocity, a zatímco ještě před týdnem by všichni byli pro další sérii, teď už o tom nechtějí ani slyšet. Jaká je ale šance, že se jí skutečně dočkáme?


Série New Blood skončila, jak skončila, a nemůže to být odčiněno, stejně jako tomu bylo u osmé série. Kdybychom se tedy skutečně dočkali další série, museli bychom přijat to, že postava Dextera Morgana je mrtvá. O čem by tedy pokračování bylo?

Samozřejmě se nabízí spin-off o Harrisonovi, který opustil Iron Lake a jede vstříc novému životu. Bylo by ale na co koukat? Jack Alcott se předvedl jako skvělý herec, ale většina fanoušků si ho neoblíbila a nechtějí sledovat seriál, který by byl právě o něm.


Navíc Dextera definoval samotný Dexter a jeho skvělé vnitřní dialogy, a ten je nyní pryč. Jistě by se mohl vrátit jako Harrisonova představa, jenže to by už nebylo ono. Harrison odjel, takže by znovu došlo ke změně lokace a možná by se tentokrát neusadil, takže by byl seriál oživován jinými městy a jejich problémy. Ale chtělo by se nám znovu sledovat to samé, tedy vraha zabíjejícího jiné vrahy, který se snaží žít normální život, ale bojuje se svými touhami a snaží se vyhýbat policii?

(Foto: Showtime)

Dexter mezi policií vyrůstal a věděl, jak zahladit stopy, což je něco, co Harrison neumí. Navíc podle všeho nemá Dexterovy vražedné sklony, alespoň zatím. Na druhou stranu by bylo zajímavé sledovat, jak se u něj začíná projevovat touha vraždit a jak se s tím snaží vypořádat. Je však otázkou, jestli by v současné Americe byl přijatelný seriál o mladém vrahovi, kdo ví, kolik dětí by ho chtělo napodobovat.

A co na to všechno říká tvůrce Clyde Phillips? „Všechno je to v rukou stanice Showtime. Kdyby mi zavolali a řekli, že chtějí seriál o Harrisonovi, všeho bych ihned nechal a pustil se do toho. Hrozně rád bych to udělal, ale je to na nich.“

Zdroj anotačního obrázku: Showtime


Jít na Dexter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!