Tvůrce Clyde Phillips o finále: Jiný konec nepřipadal v úvahu

Tvůrce Clyde Phillips o finále: Jiný konec nepřipadal v úvahu

11.1.2022 13:00


Přesně jak tvůrce Clyde Phillips celou dobu tvrdil, finální díl Dextera vyvolal obrovskou vlnu kontroverze a rozeštval fanoušky mezi sebou. Jak obhajuje finále seriálu ten nejvíc pověřený?


Jak slíbil, tak také učinil. Tvůrce prvních čtyř sérií a nejnovějšího obrození New Blood Clyde Phillips o finále vždy tvrdil, že bude kontroverzní, nevyhnutelné a zboří internet. Na jeho slova skutečně došlo, fanoušci jsou rozděleni na dva nesmiřitelné tábory, jedni si finále vychvalují do nebes, zatímco ti druzí by nejraději na všechno zapomněli. O svém rozhodnutí promluvil před novináři.

Věděl Michael C. Hall od začátku, že Dexter umře? Jaká byla jeho reakce?


Bylo to zhruba před dvěma roky, takže nevím, jestli to bylo na prvním nebo druhém setkání, ale věděl to velmi brzy. Rozuměl tomu, že je to správné rozhodnutí. Kdyby Dexter pokaždé vyvázl ze svých problémů, byl by tohle seriál o superhrdinovi. Chtěli jsme do konce seriálu přinést co nejvíc skutečnosti a lidskosti a dát téhle postavě důstojné sbohem.

Zvažovali jste i jiné konce?

Žádný jiný konec nepřipadal v úvahu. Vždy jsme věděli, že to skončí tím, že Harrison zabije svého otce. Jak se to stane, to muselo vymyslet deset skvělých scenáristů, kteří do toho za ten rok a půl dali všechno. Je to velmi brutální a intimní okamžik, ale myslím, že to skončilo tak, jak to skončit mělo.

Má to v sobě jistou nevyhnutelnost. Harrison je velmi poznačený. Žil se sériovou vražedkyní v Argentině, a ona zemřela (četl jsem spoustu komentářů lidí, kteří si mysleli, že to on ji zabil, a také jsou lidé, kteří si mysleli, že Harrison není skutečný Harrison). Zlomil tomu klukovi ruku, toho druhého napadl břitvou a lhal o tom. Sledoval, jak jeho otec zabil Kurta. Viděl všechnu tu smrt kolem sebe v Kurtově podzemní kryptě. Pomáhal svému otci se zbavením těla. Má svou vlastní temnotu.

Byl na vás vyvíjen tlak od stanice Showtime, abyste Dextera udrželi naživu?

Vlastně ne, všichni s tím souhlasili. A Michael C. Hall byl také producentem v této sérii, a to ne jenom jménem. Byl velmi aktivní, účastnil se všech porad, castingů, viděl všechny záběry a přečetl všechny scénáře.

Harrison zabil Řezníka ze zálivu. Byla někdy šance, že by ho Angela ochránila před zákonem a on zůstal žít v Iron Lake?

Představte si kluka, jehož matka byla v dětství zavražděna a on teď zabil vlastního otce. Kde bude žít? V tak malém městečku by to měl navždy na očích. Harrison musel odjet a Angela ho kryla. Byla tak plná smutku z toho všeho, co se stalo, že když měla příležitost udělat něco dobrého a lidského, chopila se toho. Přenesla zodpovědnost z Harrisona na sebe a poslala ho pryč. Na konci je z ní hrdinka.

Zdroj: DexterDaily, Foto: Showtime; Zdroj anotačního obrázku: Showtime


Jít na Dexter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!