Dexter

Dexter


Zabili jste někdy někoho? Znásilnili jste někdy někoho? Ublížili jste někdy dítěti? Sedí na vás popis „zločinec, který nikdy za své činy nezaplatil tak, jak měl“? Pak se bojte. Protože Dexter si pro vás přijde. A dostane to, po čem touží. Vaši smrt.

Miami je plné kriminálních živlů a ne se všemi se umí policie vypořádat. Proto je tu Dexter, aby ty nejšpinavější z nich poslal tam, kam patří – rozsekaní na kousky v igelitovém pytli na dně oceánu.

Hlavní hrdina Dexter Morgan (Michael C. Hall) utrpěl v mládí silný traumatický zážitek, kvůli kterému je tak „narušený“. Musí zabíjet. Je to jeho droga. Díky svému pěstounskému otci Harrymu (James Remar) však toto nutkání dokázal usměrnit jen k zabíjení špatných lidí, kteří svým chováním zapadají do kodexu, který Harry Dexovi svěřil. Ten teď se svojí sestrou Deborah (Jennifer Carpenter) pracuje u miamské policie – on jako znalec krve, ona je právě přeřazena na oddělení vražd.

Čím více obětí má Dexter na svědomí, tím více se snaží pátrat po své minulosti, zahalené mlhou. A zahalené právem. Odhalení by mohla být šokující.

Ve vedlejších rolích se objevují Liza Benz, Yvonne Strahovski, Lauren Velez, Johnny Lee Miller, Colin Hanks, Keith Carradine, Edward James Olmos, Ray Stevenson a další.

Seriál měl premiéru 1. října 2006 na stanici Showtime, kde se dočkal osmi sérií. Skončil 22. září 2013. Vznikl podle knižní předlohy spisovatele Jeffa Lindseyho, tvůrci seriálu jsou James Manos, Sara Colleton a Clyde Phillips, které pak postupně vystřídali Clyde Phillips, Chip Johannessen a další. Dexter byl oceněn 40 cenami, mezi něž patří i dva Zlaté glóby pro herce Michaela C. Halla a Johna Lithgowa.

Thumbnail Play icon

FOTO: Showtime .*loading…