Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

31.7.2019 15:03


Studio Disney má rozplánovanou nejen sérii Avengers, ale také hrané adaptace svých klasických pohádek. Nedávno v kinech začal Lví král a během následujícího roku a půl nás čekají minimálně další čtyři filmy. Které to budou?


Jako první se dočkáme pokračování Zloby, které dostalo název Zloba: Královna všeho zlého (v originále Maleficent: Mistress of Evil). Premiéra tohoto filmu je stanovena na 18. října a vrátí se v něm jak hlavní představitelka Angelina Jolie, tak i další herci jako Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple či Lesley Manville a nově se k nim přidají například Michelle Pfeiffer, Ed Skrein či Chiwetel Ejiofor. Do pokračování se ale s jistotou nevrátí Brenton Thwaites jako princ Filip, jelikož ten má závazky u seriálu Titans. Místo něj však roli převezme herec Harris Dickinson. Pokračování Zloby nás zavede o několik let dopředu od událostí prvního dílu a budeme v něm opět prozkoumávat komplikovaný vztah Zloby a princezny Aurory, která se má brzy stát královnou. Ty budou čelit novému protivníkovi a budou se snažit ochránit vřesoviště a kouzelná stvoření, které v něm žijí.

(Angelina Jolie se vrátí do své role královny Zloby.)


Tento rok nás bude čekat ještě jeden film, a to Lady a Tramp (v originále Lady and the Tramp). Nicméně, tento film nebudete moci zhlédnout v kinech, jelikož je vytvořen pro připravovanou streamovací stanici Disney+, která bude spuštěna 12. listopadu 2019 a hned v tento den bude zveřejněn i film Lady a Tramp. Psy ve snímku ztvární opravdová živá zvířata a hlavní dvojici propůjčí své hlasy Tessa Thompson a Justin Theroux.

(Lady a Trampa bohužel v kinech neuvidíte.)

Rok 2020 zahájí film o statečné čínské bojovnici Mulan, který do kin dorazí 27. března. Snímek však bude obsahovat pár změn oproti animované verzi z roku 1998. Například takovou, že hlavním záporákem nebude hunský vojevůdce Shan Yu (který se však dočká své nové verze jménem Bori Khan, jenž bude stát po boku hlavního záporáka), ale mocná čarodějka. V hlavních rolích se objeví Liu Yifei, Yoson An, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Jet Li či Gong Li.

(Do daleké Číny se podíváme ve filmu Mulan.)

Posledním filmem s ohlášenou premiérou je Cruella, která do kin vstoupí 23. prosince 2020. Film vznikl především díky úspěchu Zloby, která je taktéž zápornou postavou z pohádek. Cruella je totiž hlavní záporačkou filmů 101 dalmatinů a 102 dalmatinů. Snímek bude prozkoumat Cruellinu minulost v osmdesátých letech, která nám prozradí, proč se z ní stala osoba, kterou jsme mohli vidět v obou dílech dalmatinů. Navíc by měl mít film punkový nádech. A kdo převezme roli ikonické Cruelly DeVil po herečce Glenn Close? Nebude to nikdo jiný, než Emma Stone, která v posledních letech střídá jeden film za druhým, zmiňme například filmy La La Land, Favoritka či Souboj pohlaví, ve kterých ztvárnila hlavní role.

(Ikonickou záporačku Cruellu si zahraje Emma Stone. Foto: WDWNT)

A jaké filmy jsou v plánu pro další roky? V nejpokročilejších fázích jsou snímky Meč v kameni (The Sword in the Stone) a Malá mořská víla (Little Mermaid), takže pokud se v roce 2020 dočkáme ještě nějakého filmu, bude to některý z těchto dvou. Dále má studio v plánu hrané adaptace pohádek Zvoník od Matky Boží (The Hunchback of Notre Dame), Pinocchio, Sněhurka (Snow White), Prince Charming (postava založená na princích z pohádek Sněhurka a sedm trpaslíků, Šípková Růženka a Popelka), Rychlá rota (Chip 'n Dale: Rescue Rangers), pokračování Knihy džunglí, dále Petr Pan a svůj snímek by měla dostat i jeho postava Zvonilka. Dokonce se začíná mluvit i o filmu Genies, ve kterém se podíváme na původ džina z letošního filmu Aladin. Kromě prvních dvou zmíněných jsou však všechny tyto filmy v raných fázích.

Jak lze tedy zpozorovat, studio Disney má s celou sérií velké plány, takže si hrané verze pohádek budeme moct užívat ještě spoustu let.

Zdroj: SpoilerTV, Deadline, SpoilerTV, SpoilerTV
Foto: Disney

Na jaké z plánovaných filmů se těšíte?


Jít na Disney Movies | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!