Lví král očima redaktorů Edny

Lví král očima redaktorů Edny

11.9.2019 18:26


Snímek Lví Král od Disneyho je v kinech už nějakou dobu, ale stále máte možnost na něj zajít. Jestliže se zdráháte do kina zajít, můžete si přečíst naši recenzi, kde se snažíme vyzdvihnout to nejpodstatnější o filmu, a pak se rozhodnout, zda vám to za koupi lístků stojí.


@tom99

Disney již poněkolikáté hraje na nostalgii, aby přišlo co nejvíce lidí do kin a nechalo tam své peníze. A ono to opět funguje. Co si budeme povídat, podívaná je to skvělá a já se bavil náramně. Ale sám si říkám, jaký je vůbec smysl tohoto filmu a co přinesl nového? Ano, sem tam se nějakého toho remaku dočkáme, ale tak doslovný remake jsem ještě nikdy neviděl. Ten, kdo má animovanou verzi stále v paměti, tak jistě mi musí dát za pravdu, že tento remake nepřináší v podstatě nic nového. To, že je příběh stejný, je pochopitelně v pořádku, zůstaly ovšem stejné i písně a i celá řada dialogů. Někdo to může brát pozitivně a já si to vlastně užil, ale má opravdu smysl něco přetáčet s doslovně identickými scénami, písněmi a dialogy? Tady by se asi měl někdo zamyslet. Tentokrát to studiu odpouštím, příště ale už hodnocení může být zcela jiné.

Hodnocení: 75%


(Vizuálně se film velmi povedl.)

@tominotomino

Animovaného Lvího krále jsem viděl jako malý a od té doby už uběhlo spoustu let, takže si už přesně nevybavuji každou scénu a píseň, ale základní koncept ano. Možná i proto tento film hodnotím kladněji než ti, kteří mají původní film živě v paměti. Na nového Lvího krále jsem vyrazil ve 3D a rozhodně to stálo za to, neboť si pak opravdu připadáte, jako byste byli v Africe a kolem vás se proháněli lvi, hyeny, žirafy, zebry apod. Vizuální stránka filmu se zkrátka velmi povedla a dokonce ani nejde poznat, že se nejedná o živá zvířata. Tvůrčí tým si detailně pohrál například i se lví hřívou vlající ve větru a za zmínku stojí i scéna, ve které malý Simba prchá roklí před stádem buvolů.

Na škodu je to, že postavy Pumba a Timon se objeví až v druhé polovině filmu, ale zato dodají filmu novou energii a člověk se u jejich scén začne i smát. Samozřejmě se dočkáme i jejich známé písně Hakuna Matata a mnoha dalších. Jelikož jsem film viděl s dabingem, tak jsem nemohl slyšet písně v originále. V dabované verzi se některé povedly, některé naopak nic moc. Upřímně bych se bez písní v těchto filmech obešel, ale Disney je Disney a člověk s tímhle už musí předem počítat.

Co však ještě musím pochválit, tak to je smečka hyen, které opravdu dokázaly nahnat strach a společně se Scarem tvořily skvělé záporáky plné záludnosti a nevypočitatelnosti, čímž se film ihned stal trochu temnějším než jeho animovaný předchůdce. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších disneyovek a vlastně mi ani nevadí, že je film velmi věrný animované verzi, protože proč měnit něco, co už kdysi fungovalo?

Hodnocení: 90%

(Scar a hyeny jako záporáci filmu fungovali.)

Foto: Disney

A jaký máte názor na film vy? Podělte se o něj s ostatními v komentářích.


Jít na Disney Movies | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!