Neohroženost

Neohroženost

12.2.2014 22:02


Nejdřív frakce, potom krev. Jste-li odvážní, stateční a nespoutaní, patříte do Neohroženosti. Těchto vlastností si Neohrožení váží, odsuzují zbabělost, a proto se svým strachem bojují. Symbolem frakce je vyobrazení ohně v kruhu a substancí při Obřadu volby jsou rozžhavené uhlíky.


Věříme v osvobození od strachu, ve statečnost, v obranu bezbranných. 

Foto: Summit Entertainment

Neohrožení věří ve:


Neohrožení provokují černým oblečením, tetováním a pearcingy. Vyhledávají vzrušení. Je jim dovoleno jezdit vlakem, do kterého naskakují za jízdy, a dělat si, co chtějí. Nejdřív se ovšem musí do frakce dostat, protože vedení si navíc z nováčků vybírá, které příjme. Třífázový výcvik zahrnuje boj, fyzické i psychické mučení. Platí heslo „Vybral sis nás. Teď si my musíme vybrat tebe.“ Nováčci spí společně v jednom pokoji a pět nejlepších si může zvolit lepší pracovní místa.

Střeží oplocení nebo se starají o bezpečnost ve městě. Mohou pracovat na základně, pro zastupitelstvo frakce, živit se tetováním nebo výrobou zbraní. Tato frakce je v podstatě pouze pro mladé lidi. Po dosažení určitého věku, kdy již členové nemohou plnit zásady frakce, se mohou rozhodnout pro „odpadlictví“ a jsou vyloučeni, anebo si zvolí smrt.

Ve vedení stojí Eric, který ovšem ve svém ročníku skončil až jako druhý, po Čtyřkovi, který o tento post nestál. S ostatními frakcemi mají Neohrožení neutrální vztahy. Pro svou bojovnost jsou ale zneužiti zástupci Vzdělaných, kteří prahnou po moci.

Tuto frakci jsme v knize ze všech pěti poznali nejlépe, protože Beatrice se rozhodla opustit svou rodnou Odevzdanost a přestoupit. Našla si tu přátele, lásku, ale i mnoho nepřátel.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře