Upřímnost

Upřímnost

12.2.2014 22:02


Frakce Upřímných byla založena těmi, kteří zavrhovali neupřímné lidské vlastnosti: klamání a faleš. Pokrytectví považují za klíčovou vadu lidské povahy, která stojí za vznikem zla a válek. Upřímní si cení otevřenosti a jejich symbolem jsou vyvažující se váhy v kruhu. Substance této frakce je sklo.


Neupřímnost podněcuje zlo. Pravda nás činí nerozdělitelnými. 

Foto: Summit Entertainment

Obyvatelé upřímnosti se řídí nadcházejícími zásadami:


Pro přívržence této frakce je typický formální dvoubarevný úbor – černobílé šaty, neboť je podle nich pravda černobílá. Již od mládí se učí rozpoznat, zda člověk hovoří pravdu (jak z projevu, tak i z řeči těla). Než by lhali, raději vyřknou hořkou a neuctivou pravdu. Naprostá upřímnost má vést k morální a intelektuální dokonalosti. Noví šestnáctiletí členové se po rozřazení účastní vstupních zkoušek na detektorech lži a podává se jim sérum pravdy. Věří, že pokud odhalí svá tajemství, už nebudou mít důvod někdy lhát.

Nejméně v oblibě mají frakci Mírumilovných. Soudí, že „ti, kteří hledají mír budou vždy lhát, jen aby udrželi klidné vody“.

Tris se v neohroženosti setkává s přeběhlíky z této frakce – Christinou, Albertem, Drewem, Molly a Peterem. Upřímnost s odvahou souvisí, takže se nejednalo o tak výstřední změnu prostředí, jako v případě odevzdané Tris.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře