Divergent

Divergent


Knižní sága Divergence je dílem mladé americké spisovatelky Veronicy Roth. První díl vyšel v USA v roce 2011, jde o trilogii a několik doplňujících knih. Na český překlad jsme nečekali dlouho, první kniha se do našich knihkupectví dostala v roce 2012. Knihy nesou názvy: Divergence (Divergent), Rezistence (Insurgent) a Aliance (Allegiant).

Foto: Summit Entertainment

Už po svém vydání se první kniha setkala s kladnými recenzemi a vyšplhala se do žebříčku bestsellerů. Kladně o ní psali např. The New York Times, Entertainment Weekly, Booklist, Common Sense Media a další. Již v roce 2011 zakoupil Summit Entertainment práva ke zpracování filmové adaptace, které jsme se dočkali v roce 2014. Světová premiéra filmu Divergent se konala 18. března 2014 v Los Angeles. Film produkovali Lucy Fisher, Pouya Shabazian a Douglas Wick; scénář sepsali Evan Daugherty a Vanessa Taylor. V hlavních rolích se objevili méně i více známí herci: Shailene Woodley (Tris), Theo James (Čtyřka), Zoë Kravitz (Christina), Ansel Elgort (Caleb), Maggie Q (Tori), Jai Courteney (Eric), Miles Teller (Peter) a Kate Winslet (Jeanine).

Druhý díl, Insurgent, režíroval Robert Schwentke a premiéru měl 11. března 2015 v Londýně. Film sklidil kritiku, ale i přesto Lionsgate po jeho uvedení do kin oznámilo, že třetí knižní díl rozdělí do dvou filmů. Už tato zpráva měla být předzvěstí neúspěchu. První část Aliance Allegiant měla premiéru 8. března 2016 a u kritiků opět pohořela. Druhá filmová část byla plánovaná na červen 2017, ale po neúspěchu se od zfilmování upustilo. Zvažovalo se dotočení příběhu formou televizního seriálu, ale všichni hlavní herci tuto nabídku odmítli s tím, že se upsali pouze filmovému zpracování. Poslední informace pochází z února 2017, kdy se autorka knih vyjádřila, že za nastalou situaci nemůže, a od té doby majitelé práv mlčí.Žádné hlasy s komentářem. Buď první!