S00E04: The Next Doctor

S00E04: The Next Doctor

CZ 25.12.2008 13 100 000 1 hodina 1 minuta


Doktor se vydává užít trochu vánoční atmosféry do viktoriánského Londýna léta páně 1851. Brzy se však setká s někým, koho nečekal. Se sebou samým.

S Kyberstíny – primitivními verzemi Kyberlidí, tu totiž bojuje jiný Doktor, a sice budoucí reinkarnace Doktora stávajícího. Tedy… alespoň to tak vypadá.

Mezi tím Kyberlidé působí v Londýně ve spolupráci se zdejší zdravotní sestrou Mercy Hartigan, která s technikou Kyberlidí ovládla několik městských majitelů sirotčince, jimž svěřené děti hodlají Kyberlidé využít jako pracovní sílu.

Mezi tím Doktor zjišťuje, že na jeho budoucí reinkarnaci něco nesedí. „Další Doktor“ místo sonického používá šroubovák obyčejný a jeho TARDIS je ve skutečnosti horkovzdušný balón (Transportní Aviační Ručně Dofouklý Idealizovaný Stroj). Skutečné jméno tohoto Doktora totiž zní Jackson Lake, jehož rodinu napadli Kyberlidé, zabili jeho ženu a unesli syna, načež Jacksonova napůl šílená mysl absorbovala informace infonárazníku Kyberlidí, který v sobě přechovával veškeré známé informace o Doktorovi, jehož identitu následně převzal.

Nejdůležitější ale nyní je, co zde Kyberlidé plánují (Doktor předpokládá, že do tohoto času a prostoru propadli z Nicoty, ve které byli uvěznění (Doomsday), a která se začala hroutit při Davrosově pokusu o zničení reality(The Stolen Earth/Journey´s En­d)). Doktor a Jackson tak nyní musí zastavit Kyberlidi, zachránit Jacksonova vězněného syna a možná, na konci všeho toho zmatku, si dát klidnou vánoční večeři.


Thumbnail Play icon


 • Milano33
  Milano33 27.4.2021 | 23:49:10

  19. storočie, Viktoriánsky Londýn, toto je fantastické prostredie pre zachytenie tej pravej vianočnej esencie, toho čara, ktoré so sebou tieto sviatky radosti a pokoja prinášajú. O tomto jedinečnom mieste naprieč celým časom a priestorom sa dá hovoriť, že je to ideálom pre vianočný špeciál a vzácna atmosféra o to lepšie vynikne. Doctor sa počas svojho dobrodružstva stretáva s ďalším Doctorom, údajne sa malo jednať o jeho budúce ja, ktoré bolo postihnuté amnéziou. Avšak pravdou je, že tento Doctor ma iba prepožičané znalosti a spomienky skutočného Doctora. Bolo veľmi podarené sledovať tie jednotlivé paralely medzi Doctorom a Jacksonom, najmä v tých aspektoch, kedy prišlo na zaostalosť a nevyvinutosť Jacksonovych vychytávok. Tiež sa nám do toho priplietli Cybermeni a podívaná mohla začať.

 • Pozpáteční žirafa
  Pozpáteční žirafa 15.12.2014 | 11:34:44

  A nemůžu se zbavit dojmu, že v tom vidím Dona Quijote…

 • NiennaTasart
  NiennaTasart 11.3.2014 | 23:03:10

  Jen by mne zajímalo, jak se Doctor dostal dolů z toho TARDIS, když říkal, že s tím letí poprvý. Čekala jsem něco jako: „Tak, a teď mě dostaňte dolů.“ Jinak skvělá epizoda.


Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Tom Baker (čtvrtý Doktor), David Tennant (desátý Doktor), John Barrowman (Jack Harkness), Alex Kingston (River Song), Jon Pertwee (třetí Doktor), William Hartnell (první Doktor), John Simm (Vládce (obnovené série)), Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Patrick Troughton (druhý Doktor), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Sylvester McCoy (sedmý Doktor), Peter Davison (pátý Doktor), Struan Rodger (Tvář Boe), Dan Starkey (Strax), Karen Gillan (Amy Pond)