S00E10: The Time of the Doctor

S00E10: The Time of the Doctor

CZ 25.12.2013 11 140 000 1 hodina


Cesta jedenáctého Doktora se chýlí ke svému konci.

Oficiální synopse

Na orbitě malé nicotné planety se shromažďují síly nejsmrtonosnějších ras ve vesmíru, které přilákala záhadná zpráva, jež se rozléhá napříč hvězdami. A mezi nimi stojí Doktor. Zachraňujíc Claru od rodinné vánoční večeře, Pán času se svou nejlepší přítelkyní musí odhalit, co tento podivný signál znamená. Pro dobro vlastního osudu i celého vesmíru.

Info

Režie: Jamie Payne
Scénář: Steven Moffat
Hudba: Murray Gold
Hrají: Matt Smith (jedenáctý Doktor), Jenna-Louise Coleman (Clara Oswald), Orla Brady (Tasha Len), Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), …
 • ivvika
  ivvika 19.11.2016 | 21:24:34

  1)Kdo vymyslel kombinaci vánočních a regeneračních příběhů? Pro mě to zrovna dvakrát nefunguje.
  2)Většinu dojmů a emocí mi Moffat totálně rozbořil tím, že během pár minut přeskočil několik století Doktorova života. To se mi nelíbilo, fakt ne…
  3)Na druhou stranu mě mile překvapilo, že většina vysvětlení a odpovědí dává jakž takž smysl
  4)12… nových… regenerací. Panejo, dalších 50 let DW, minimálně.
  5)Likvidace Daleků pomocí regenerační energie? Vážně? :)
  6)Mattův preregenerační proslov se povedl.
  7)Ta megarychlá změna byla divná. Možná mají lidi pravdu že to je jenom nezvyklé…
   

  Celkově to nebylo po stránce příběhu špatné, ale mam trochu rozporuplné pocity a úplně jsem si tu epizodu neužila.

 • VOVOT
  VOVOT 15.8.2015 | 9:44:37

  Výborná a také docela smutná a vtipná epizoda. Rozhodně doporučuji

 • Pozpáteční žirafa
  Pozpáteční žirafa 9.4.2015 | 23:17:35

  Ne že by se mi epizoda vyloženě nelíbila. Jenom se mi nelíbila tolik, jak bych potřebovala. Možná jsem zklamaná. Asi ano. Objektivně bych hodnotila výš, ale subjektivita mi nezabrání srovnávat s úžasnou předchozí regenerací.

  Ano, tohle na mě totiž nepůsobilo jako nijak speciální díl, a v tom je celý problém. Přesto: Doktor je mrtev, ať žije Doktor.

 • awacs
  awacs 25.12.2014 | 12:50:17

  Výborná atmosféra dílu, krásné zakončení Smithovy éry

 • NiennaTasart
  NiennaTasart 11.4.2014 | 18:06:01

  Já jsem to asi nějak nepochopila. Nebo tam bylo příliš příběhových nedodělků.

 • Doctor who
  Doctor who 17.3.2014 | 20:36:24

  Podle mě supr díl ale mohli Matta Smithe nechat dýl !!!!

 • thera
  thera 2.1.2014 | 19:05:57

  Já prostě tak nějak nevím…

 • Cestovatelka
  Cestovatelka 2.1.2014 | 10:45:55

  Epizoda se mi osobně líbila i když mohla mít samozřejmě úplně jiný smysl, ale byla taková jaká je a zaslouží si 100%

 • alexis
  alexis 30.12.2013 | 23:44:22

  Zatím velmi opatrně palec nahoru. 80 % – z 50 % za Mattovo herectví. Zkusím popsat klady a zápory, jak je vidím já: Klady:

  1. Propojení Trhlin čase a Pánů času. Kdo by to byl řekl? Záchrana Gallifrey mi hodně zvedla mandle, ale aspoň se zužitkovala.
  2. Doktorovo rozhodnutí setrvávat na Tranzalone. Nejsilnější momenty z celého dílu spočívaly právě ve scénách, kdy Doktor jen tak sedí, neco vypráví, vlastně se nic neděje. Smithův Doktor je nejvíc Doktorem v takových momentech. Není to v zuřivosti nebo hněvu a velkých slovech.
  3. Pole pravdy a Doktorovo jméno – vynikající!
  • 4) Máme konečně vyřešeny některé dlouhodobě nezodpovězené otázky.

  Zápory:

  1. Kovarkianovci jsou mamlasové. Fakticky. Je to až směšné, jak jsou neefektivní zabijáci.
  2. Tasha Lem je další z žen, které se pro Doktora obětují, nebo obětují kopu jiných lidí, protože on je přece tak úžasný.
  3. Řád Ticha. Sice tvrdí, že chtějí zabránit válce, ale vlastně ji sami způsobují, když brání Doktora před Daleky a spol. (Proč, proč? Protože je Tasha taková fangirl?). Jejich cíl i cíl Dáleků je v podstatě stejný – zničit trhliny a zabránit Pánům času v návratu. Není věrohodné, že by organizace ochránců vesmíru nepřijala opatření, které se nabízí, a nepřispěla sama ke smrti Doktora, ale naopak riskovala, že Doktor každou chvíli řekne své jméno a Páni Času se vrátí a časová válka s nimi.
  4. Další trhlina v narativní struktiře příběhu – Clara NEMOHLA skočit do proudu času Doktorova života, když Doktor nezemřel na Tranzalone. A neberu, že byl zase přepsán čas, proroctví neplatí, Ticho padne jindy, to už by bylo příliš.
  5. Zoufalá situace s poslední regenerací byla prodána hodně pod cenou. Nikdo by asi nevěřil, že Doctor Who skončí, ale všechny by zajímalo vidět, jak Doktor bojuje se strachem, smutkem, jak se mění či nemění jeho povaha v očekávání nevyhnutelného.
  6. Vachrlaté lepení – viz Doktorův největší strach. Who else?
  7. Proč se Doktor domnívá, že páni času přijdou v míru, a ne plni nenávisti, mnohem vyzbrojenější než předtím? Mohla se z nich stát nová rasa Dáleků. Od kdy je Doktor tak lehkomyslný?
  8. Poslední bod je tak trochu sporný: Proč Doktor neodpověděl na otázku? Měl volbu, že se rozhodne mlčet? Proroctví se tady rozchází.

  Doufám, že do budoucna už nebuou žádná proroctví, a pokud ano, tak se splní, i když třeba ne tak, jak bychom čekali.

 • Tabashi
  Tabashi 28.12.2013 | 23:01:53

  Já nevím. Ten díl na mě působil divně, neuspořádaně. Hodně věcí z předchozích sérií, na které si naběhli, že je konečně zodpoví, prostě nechali být nebo je odflákli, stárnutí Doktora podle mě nebyl úplně šťastný nápad… Hodně věcí se jim tam imho vůbec nepovedlo. Zachraňuje to konec – Mattovo „srdečné pozdravy z Gallifrey!“, loučení a Capaldiho první scéna, která se mi fakt líbila, i když se mnou asi dost lidí nebude souhlasit :D Pustím si to ještě jednou, třeba změním názor. Zatím 50%.

loading…

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Tom Baker (čtvrtý Doktor), David Tennant (desátý Doktor), John Barrowman (Jack Harkness), Alex Kingston (River Song), Jon Pertwee (třetí Doktor), William Hartnell (první Doktor), John Simm (Vládce (obnovené série)), Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Patrick Troughton (druhý Doktor), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Sylvester McCoy (sedmý Doktor), Peter Davison (pátý Doktor), Struan Rodger (Tvář Boe), Dan Starkey (Strax), Karen Gillan (Amy Pond)