S01E09: The Empty Child

S01E09: The Empty Child

CZ 21.5.2005 7 100 000 45 minut


Skrze časový vortex pronásledují Doktor a Rose podivný kovový předmět, který je nakonec dostane až do Londýna roku 1941, přímo uprostřed nacistického bombardování.

Během náletu se Rose s Doktorem rozdělí; zatímco ona potkává jistého Jacka Harknesse, „časového agenta“ z 51. století, který s kovovou schránkou, kterou oba cestovatelé pronásledovali, obchoduje, Doktor se připojuje ke skupince sirotků, kteří prchají před podivným tvorem v plynové masce, jenž se na první pohled zdá být obyčejným malým chlapcem hledajícím svou maminku.

Tento tvor byl původně malým bratrem devatenáctileté Nancy, která se o sirotky stará. Nancy sdělí Doktorovi, že její bratr se takto změnil před dvěma týdny, když poblíž jedné londýnské nemocnice spadl zvláštní kovový kontejner (časový posun byl zapříčiněn cestováním časovým vortexem).

Doktor se tak vydává do oné nemocnice, kde se setkává s desítkami pacientů se stejnými „příznaky“, jakými trpí Nancyin bratr: plynová maska přitavená k obličeji, u všech identické zranění na zápěstí a groteskní dožadování se maminky.

Do nemocnice nakonec přicházejí i Rose s Jackem a Doktor zjišťuje, že infekce se přenáší pouhým dotekem, pročež z nemocnice musí co nejdříve uniknout.

Info

Český název: Prázdné dítě
Režie: James Hawes
Scénář: Steven Moffat
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness), Albert Valentine (Jamie), Florence Hoath (Nancy), Richard Wilson (doktor Constantine), …
Naše hodnocení: 100 %


Thumbnail Play icon


 • Milano33
  Milano33 8.4.2021 | 11:33:39

  Fantastic! Doposiaľ najlepšia epizóda! Vskutku bravúrna práca s napätím a atmosférou, ktorá len dýchala svojou hutnosťou. Prevážna časť deja bola vhodená do obdobia 2. sv. vojny, čo len samo o sebe je dosť pochmúrne a chúlostivé. A uprostred toho všadeprítomného bombardovania začneme pociťovať silnú mystery atmosféru, ktorá nás núti premýšľať nad tým, čo sa v skutočnosti tu deje. A s príchodom strašidelného a tajomného decka, prichádza aj nepríjemné mrazenie a nádych horrorovosti. Verte-neverte, vďaka tej precízne vybudovanej atmosfére a dychberúcej gradácii, sa vo mne nahromadil pocit hrôzy, až také desivé to bolo. A ten koniec ma drží napäto v očakávaní toho, ako to bude ďalej pokračovať. Taktiež sa nám predstavuje dosť zaujímavá nová postava, ktorou je Jack Harkness.

 • FoxieBlack
  FoxieBlack 13.10.2018 | 9:52:10

  Pokaždé když vidím tenhle díl, tak mám fakt husinu :D

 • Tabashi
  Tabashi 13.3.2014 | 18:25:17

  Teprve až tady jsem aspoň částečně pochopila, proč někteří mají devítku tak rádi. Nikdy nebude můj oblíbený Doktor, ale rozhodně už o něm mám mnohem lepší mínění :)

 • alexis
  alexis 7.9.2013 | 14:03:44

  V té době se mi zdály Daviesovi a Moffatovi scénáře co do stylu a obsahu hodně podobné. Buď sbohem, blažená nevědomosti! Nicméně Empty Child strčí novodobé Moffatoviny s přehledem do kapsy.

 • labotec
  labotec 19.11.2011 | 18:08:12

  Tak u tohoto dielu som sa naozaj BÁL !


Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Tom Baker (čtvrtý Doktor), David Tennant (desátý Doktor), John Barrowman (Jack Harkness), Alex Kingston (River Song), Jon Pertwee (třetí Doktor), William Hartnell (první Doktor), John Simm (Vládce (obnovené série)), Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Patrick Troughton (druhý Doktor), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Sylvester McCoy (sedmý Doktor), Peter Davison (pátý Doktor), Struan Rodger (Tvář Boe), Dan Starkey (Strax), Karen Gillan (Amy Pond)