S05E03: Victory of the Daleks

S05E03: Victory of the Daleks

CZ 17.4.2010 6 390 000 45 minut


Jak už bylo naznačeno v závěru minulé epizody, Doktor se uprostřed druhé světové války (opět) setkává s Winstonem Churchillem. V době, kdy jsou německé nálety nad Londýnem na denním pořádku, však britský premiér získává zvláštní výhodu: armádu robotických vojáků geniálního profesora Bracewella. Při bližším zkoumání však Doktor zjišťuje, že tito jeho „Železňáci“ jsou ve skutečnosti Dalekové.

Victory of the DaleksDoktor přemlouvá Churchilla, aby se Daleků zbavil, dokud může. Ten mu však nevěří, zvlášť proto, jak neuvěřitelně prospěšní Železňáci pro Spojence jsou. Co je navíc zarážející, že na Daleky si nepamatuje Amy, přestože během jejich plánu na zničení reality obsadili celou Zemi.

Doktor se rozhodne jednoho z Daleků vyprovokovat, aby přiznal svou totožnost. To se nakonec podaří a Doktor tak zjišťuje, že přestrojení za poslušné vojáky byla léčka, jak z Doktora, největšího nepřítele Daleků, získat potvrzení, že tito Dalekové jsou skutečně právoplatnými zástupci své rasy.

Dalekové totiž získali jedno z původních genetických zařízení, kterým lze reprodukovat nové jedince. Toto zařízení však stávající Daleky neuznává jako čistokrevné (ve všech čtyřech sériích nového seriálu jsme se setkávali výhradně s šílenými, zmutovanými a pololidskými Daleky), a jediné, co toto přesvědčení dokáže vyvrátit, je ono svědectví Doktora.

Zařízení tak zpracuje nový genetický kód a začne produkovat novou, čistokrevnou rasu Daleků. Nejnebezpečnějších tvorů ve vesmíru.

<< předchozí epizoda | následující epizoda >>

Thumbnail Play icon


 • Zuzanej
  Zuzanej 8.6.2019 | 23:30:53

  Jestli to půjde v tomhle duchu, tak ten seriál asi nekoukám. zatím nejhloupější epizoda a figurka doktora je hloupá.

 • NiennaTasart
  NiennaTasart 16.3.2014 | 21:36:18

  Vzhledem k předchozím dvěma dílům dávám alespoň 80%

 • VendyAbb
  VendyAbb 29.9.2013 | 19:14:00

  Jsem jediná, kdo když se objevili barevní Dalekové, chtěl jednoho domů? :D

 • Weider
  Weider 7.1.2012 | 12:05:03

  Je vidět absence Moffata :-/ … Daleky už by mohli ze seriálu nadobro vyřadit. Nevím koho ještě mohou bavit. V 6. sérii dálekové naštěstí nejsou, tak doufám, že se neobjeví i v budoucnu.