S13E05: Chapter Five: Survivors of the Flux

S13E05: Chapter Five: Survivors of the Flux

CZ 28.11.2021 4 830 000 45 minut


Doktorka, Yaz a Dan čelí nebezpečným cestám a zdánlivě nepřekonatelným překážkám ve snaze o přežití.

Foto: BBC One
 • dbar
  dbar 2.1.2022 | 17:58:59

  Tešil jsem se na Oody… Tak nic. Dostal jsem jen hromadu *****. Doktorka je zahraná mizerně. Najednou je tu mocná Divize, o které nikdy nikdo neslyšel, protože dlouho nic nedělala. Yaz touží po Doktorce. Doktor byl malá holka a pak se zregeneroval do několika chlapů.

 • palast
  palast 1.12.2021 | 19:38:41

  To nedávalo vůbec smysl.

 • Orcyf
  Orcyf 30.11.2021 | 15:18:29

  Moje hodnocení je hodně zasáhlé tím, že se mi nelíbí, co se seriálem dělá Chibnall a dost mě naštvala minulá série, kdy Chibnall zničil (myslím si, že se to slovo hodí) práci předešlých showrunnerů v jedné sérii, takže Doctor jako Timeless child se mi nelíbí.

  Každopádně díl byl zajímavý, ačkoli nerozumím tomu, že když je Divize tak mocná, jak mohla dopustit Časovou válku nebo jak se Yaz může pohybovat po světě, když začátek 20. století byl dost rasistický a dalším nesrovnalostem, ale finále může být zajímavé, jen se obávám, že všechny linky nebudou zakončeny.

 • Yann
  Yann 30.11.2021 | 8:46:17

  Tenhle díl byl prostě divnej. Kromě dějové linky Doktorky to bylo o ničem a přistihl sem se, jak koukám chvílema místo na televizi do mobilu. To cestování Dana, Yazz a Eustacia by bylo super, kdyby to byli jiní společníci jako například Amy, Rory a třeba River, ale tohle trio působí tak akorát komicky. Zápletka s Anděli měla daleko větší potenciál, místo toho vyřešeno během dvou minut. Divize v podobě jedné staré babky, která má žít miliony let zničena během pár sekund… Můj odhad je, že Azura a Swarm budou nakonec „ti dobří“.

 • Lex Luthor
  Lex Luthor 29.11.2021 | 20:13:33

  Doctor uvnitř Divize asi jen tahle linka se mi líbila čekal jsem, že závěr z minulé epizody se objasní hned na začátku a měl jsem pravdu. Linku Yaz a spol taky nechápu, jak se dostali z vesnice odkud mají peníze na cestování jedno z možných vysvětlení je, že teď pracují pro UNIT, které je sponzoruje, ten mezihvězdný pár mě absolutně nezajímá. Z Divize udělali dobrou zlou organizaci operují po celém multivesmíru pokud se jim to hodí vytvoří Flux, který vesmír zničí a oni se přesunou jinam pak se, ale najednou objeví ti dva záporáci s Fluxem a Divizi jednoduše zničí to bylo, jako co? Jsem celkem zvědavý nato, co se stane až Doctorka získá své vzpomínky zpět, ale to je asi tak vše co od poslední epizody očekávám přál bych si, aby se Doctorce vrátili vzpomínky.

 • Dragon94
  Dragon94 29.11.2021 | 19:24:37

  Bože to je bordel. 80% epizody je příšernej nic neříkající balast. Naštěstí je tu pár zajímavých dějových linek. Třeba ten mezihvězdný pár, který se navzájem hledá. Případně pejsci jsou príma. Zbytek je děs běs, který se objevuje a mizí za scény jak se to zrovna komukoli hodí. Jsem zvědav jak tohle nakonec dopadne. Zbývá poslední díl, tak snad to nebude stejně nic neříkající jako většina téhle série… Btw.. To vyřešení s Anděli mě dost naštvalo. Dát do příběhu naprosto hloupý, ale cool cliffhanger, aby se s ním po 2 minutách zcela přestalo pracovat… Wau… To jsme to fakt dopracovali.

 • baraeliasova
  baraeliasova 29.11.2021 | 17:59:25

  SPOILERY! Opět naprostá pecka. Baví mě, jak si hrají s více dějovými linkami najednou, akorát se bojím, že je nestihnou všechny uzavřít. Očekávala jsem, že Kate bude mít víc prostoru, když z toho udělali takové haló. Doufám, že se v příštím díle objeví víckrát. Dále doufám, že lépe vysvětlí tu Doctorovu minulost, protože jsem si to musela pustit dvakrát, abych to pochopila :D Tecteun tedy zachránila a vychovala Doctora. Poté na Gallifrey vytvořili Division, kde Doctor také ‚pracoval‘. Nakonec, když Doctor zjistil, jaké metody používají, utekl a oni ho nechali utéct? Chápu to dobře? :D Zatím vůbec nevíme, co má Doctor společného s Azure a Swarmem, tak doufám, že to nebude zklamání. Celkem se bojím poslední epizody, protože na to, že to má být finále, tak tam vážně mají ještě co vysvětlovat.

 • NazgulCZ
  NazgulCZ 29.11.2021 | 14:44:26

  Další totální ptákovina, postavy doslova vycucané z prstu, věci které fungují jinak než doposud a nedávají absolutní smysl a teď začala pokulhávat i kamera… Doctor by si pravděpodobně zasloužil další pauzu. Linka Yaz, Bishopa a Eustacia naprosto nezajímavá. Yaz náhodně někde získala blbhologram který taky nedává smysl. Kde vzali peníze na svoje cesty? Nebyli zavřeni v extrahované vesnici v jiném čase ve vesmíru? A proč najednou cestují? Celá tahle série prostě pokulhává. Snaží se z toho udělat něco závratného ale akorát se v tom plácaj. Chce se mi z toho zvracet. To to nikdo jiný nevidí?

  Dodatek pro Caity28: nne? Ty mne aspoň bavily koukat. v nějaké míře. Na tohle koukám už ze setrvačnosti a doufám v lepší zítřky.

 • Caity28
  Caity28 29.11.2021 | 12:52:54

  nazgul, aspon to ma viac kvality ako serie 11/12. Ber to ako mensie zlo :D


Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Tom Baker (Čtvrtý Doktor), David Tennant (Desátý Doktor), Alex Kingston (River Song), John Barrowman (Jack Harkness), Jon Pertwee (Třetí Doktor), William Hartnell (První Doktor), Sylvester McCoy (Sedmý Doktor), Patrick Troughton (Druhý Doktor), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Peter Davison (Pátý Doktor), Struan Rodger (Tvář Boe), Arthur Darvill (Rory Williams), Billie Piper (Rose Tyler), John Simm (Vládce (obnovené série))