David Tennant a Catherine Tate se objeví ve speciální výroční epizodě

David Tennant a Catherine Tate se objeví ve speciální výroční epizodě

17.5.2022 10:37


Tahle zpráva potěší ne jednoho fanouška. Stanice BBC oznámila, že do speciální epizody k šedeástiletému výročí Doctora Who se vrátí jeden z nejoblíbenějších představitelů Doktora, herec David Tennant a jeho tehdejší společnice, herečka Catherine Tate.


V Anglii právě probíhá natáčení výroční epizody a pro nás to znamená, že po dvanácti letech na obrazovkách opět spatříme duo Donnu Noble a Desátého Doktora ve ztvárnění Davida Tennanta. Tennant se desátým Doktorem stal v roce 2005 a byl jím do roku 2010, kdy se naposledy objevil ve speciální episode odvysílané na Nový rok. Catherine Tate hrála jeho společnici Donnu Noble, které musel Pán času vymazat paměť, aby jí zachránil život.

Russell T. Davies se k návratům oblíbených postav vyjádřil následovně:


Jsou zpět! Je to neuvěřitelné – nejprve oznámíme nového Doktora a poté návrat starého Doktora spolu s úžasnou Donnou. Co se to proboha děje? Možná to bude nějaký chybějící příběh. Nebo paralelní svět. Nebo sen, trik nebo flashback. Jediná věc, kterou mohu potvrdit je, že to bude velkolepé, protože dvě z našich největších hvězd se znovu setkají v bitvě svého života.

Foto: BBC Studios

Tennant převzal roli hlavního hrdiny v roce 2005 od Christophera Ecclestona a jeho nástupcem se stal Matt Smith. Skotský herec se v roce 2013 vrátil, aby se objevil ve speciálu k 50. výročí The Day of the Doctor. Bude se tedy jednat o jeho druhý návrat do speciálu.

Stejně jako jeho předchůdci, Tennant i nadále ztvárňuje Doktora mimo obrazovku v řadě různých dabingových vydání. V roce 2020 byl fanoušky zvolen nejoblíbenějším doktorem. Spolupráce Davida a Catherine se rozšířila i mimo Doctora Who. V roce 2011 společně pracovali na divadelní verzi Much Ado About Nothing a Tennant se také objevil v The Catherine Tate Show.

Doctor Who se vrátí na BBC One koncem tohoto roku s 90minutovou speciální epizodou na oslavu stého výročí BBC, kde se naposledy objeví Jodie Whittaker jako Třináctá Doktorka. Po ní roli převezme herec Ncuti Gatwa, známý ze seriálu Sex Education.

Jak jste nadšení z návratu známých tváří?


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!