Jaká monstra a nepřátelé se objeví ve speciálech k 60. výročí?

Jaká monstra a nepřátelé se objeví ve speciálech k 60. výročí?

5.1.2023 11:36


Krátká upoutávka od BBC ke speciálům k 60. výročí Doctora Who odhalila tři padouchy a monstra, na které se můžeme v příštím roce těšit.


BBC zveřejnila v období Vánoc první krátkou upoutávku na speciál k 60. výročí seriálu Doctor Who, která odhaluje „nová“ monstra a padouchy. Doctor Who je nejdéle vysílaný sci-fi seriál na světě, který v roce 2023 oslaví 60. výročí. Russell T. Davies se vrátil jako showrunner a přivedl s sebou hvězdy Davida Tennanta a Catherine Tate. Napínavý teaser dává nahlédnout na tři hlavní padouchy – všichni budou pro většinu diváků noví, ale ve skutečnosti mají se seriálem již spjatou historii.

Hračkář

Nejvýraznějším padouchem ze všech je bezpochyby postava Neila Patricka Harrise, jejíž identita zatím nebyla oficiálně vysvětlena. Davies nicméně potvrdil, že Harris hraje padoucha z klasického seriálu a fotografie z natáčení odhalily, že se jedná o Hračkáře. To téměř jistě znamená, že jde o Nebeského hračkáře (Celestial Toymaker), postavu, která se na obrazovce objevila naposledy v roce 1966. Původně ho hrál Michael Gough a Nebeský hračkář měl ve své dimenzi absolutní moc nad realitou. Má tendenci přenášet lidi do své vlastní existence, kde je nutí, aby proti němu soutěžili. Pokud vyhrají, jsou volní, ale pokud prohrají, stanou se jeho pěšáky. Hračkář je možná mezi moderními diváky málo známý, ale je to jeden z nejzajímavějších a nejkomplexnějších nepřátel Doctora. Bude vzrušující vidět, jak se seriál k této klasické postavě vrací a dává jí moderní osvěžení.


Beep Meep

Teaser nabídl krátký pohled na dalšího padoucha Beep Meep. Možná vypadá roztomile a nevinně, ale Beep Meep je ve skutečnosti nelítostný mezigalaktický dobyvatel, který využívá svého vzhledu, aby uklidnil své nepřátele. Bude to poprvé, co se Beep Meep objeví na obrazovce, protože je to původně komiksová postava – vytvořili ji scénáristé Pat Mills a John Wagner a navrhl ji Dave Gibbons. Poprvé se objevil v příběhu Doctor Who and the Star Beast.

Wrarth Warriors

V upoutávce je také krátký záběr na stvoření známé jako Wrarth Warrior. Tato stvoření připomínají moderní padouchy Doctora Who zvané Judoon, protože jsou intergalaktickou policií. Stejně jako Beep Meep se poprvé objevili v komiksovém příběhu Doctor Who and the Star Beast, kde byli původně zobrazeni jako padouši, protože pronásledovali Beepa. Wrarth Warriors byli geneticky upraveni skupinou známou jako Hvězdná rada, zpočátku sloužili jako vojáci ve válce proti Meepům, ale nakonec se z nich stali policisté. Podle moderních románů se Wrarth Warriors střetli s dalšími nepřáteli Doctora, například se Slitheeny. Je možné, že v 60. výročí Doctora Who budou Wrarthové použiti stejným způsobem jako v komiksu Doctor Who and the Star Beast – zpočátku jako protivníci, ale nakonec jako spojenci, když si Doctor uvědomí co jsou Beep Meep zač.

Jak se vám vybraní nepřátelé líbí?

Foto: BBC One


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!