Pro nadcházející sérii se změní vzhled Daleků

Pro nadcházející sérii se změní vzhled Daleků

22.11.2022 20:17


Čtrnáctá sezóna seriálu Doctor Who nepředstaví jen Ncuti Gatwu jako patnáctého Doktora, ale zřejmě odhalí i nové Daleky.


Doctora Who si bez Daleků nelze představit. Jsou středobodem úspěchu seriálu již od roku 1963, kdy debutovali v historicky druhém příběhu seriálu. Dalekové, inspirovaní nacisty, jsou motivováni xenofobním odporem k odlišným rasám a jejich úkolem je vyhubit všechny ostatní rasy ve vesmíru. Dalekové si sice vždy zachovali svůj charakteristický vzhled, ale ve skutečnosti byli v seriálu několikrát přepracováni. Zdá se, že další redesign se chystá pro 14. sérii Doctora Who. Pro magazín Doctor Who Magazine to potvrdil výkonný producent Joe Collin a produkční designer Philip Sims.

Foto: BBC One


Dalekové se v průběhu své historie hodně měnili a prošli mnoha iteracemi. Z hlediska vesmíru je to obvykle proto, že mají být vědeckými génii. První Dalekové, se kterými se setkal První Doktor Williama Hartnella, nebyli schopni opustit své město, protože byli závislí na energii, která se do jejich cestovních strojů přenášela skrze jeho podlahy. Netrvalo však dlouho a Dalekové tento problém překonali a brzy se rozlétli po celém vesmíru – a dokonce napadli Zemi.

Dalek je navržen tak, aby byl funkční, což znamená, že je neustále upravován, aby splnil to, co považují za své poslání: dokázat, že jsou nejvyššími bytostmi ve vesmíru tím, že vyhubí všechny ostatní formy života.

Doctor Who je nejdéle vysílaný vědeckofantastický televizní seriál na světě a od příběhu o původu Daleků v roce 1963 se efekty a technologie hodně změnili. Merchandise se mezitím stal důležitou součástí. Není tedy pochyb o tom, že nové designy Daleků z Doctora Who budou praktické i efektivní z hlediska merchandisingu.


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!