Režisér Ridley Scott měl možnost navrhnout design Daleků

Režisér Ridley Scott měl možnost navrhnout design Daleků

15.11.2022 21:13


Ridley Scott je jedním z nejlepších režisérů dnešní doby. Stojí za filmovými hity jako Gladiátor, Vetřelec nebo Blade Runner. Věděli jste ale, že mohl navrhnout vzhled Daleků?


I když je jméno Ridley Scott hodně spojováno se sci-fi žánrem, asi by si ho většina z nás s Doctorem Who vůbec nespojila. V roce 1963, kdy se začal Doctor Who vysílat, byl žánr sci-fi na vzestupu k popularitě. Potenciál seriálu brala ale televize v potaz hlavně ve chvíli, kdy se na obrazovkách objevovali Dalekové, kteří svým zjevem a robotickým hlasem děsili malé děti. Dálekové se tak stali nedílnou součástí Doctora Who a setkáváme se s nimi i v obnovené verzi seriálu.

(Foto: 20th Century Fox)


Daleky vytvořil autor seriálu Terry Nation, který poskytl i přesný popis, jak by největší nepřítel Doctora měl vypadat. Navrhnutí vzhledu Dáleka měl na starosti v roce 1963 tehdejší designér BBC, kterým nebyl nikdo jiný než mladý Ridley Scott, jenž zrovna ukončil studium umění.

Podle stanice BBC ale Ridley Scott odešel ze stanice těsně před tím, než vůbec začala produkce Daleků. I když měl Ridley design vystudovaný, vždy ho to táhlo více k natáčení. Z tohoto důvodu se rozhodl přesunout do studia Granada, kde se začal školit jako režisér. Jeho místo zaujal Raymond Cusick, který pomáhal navrhnout ikonický vzhled Daleka, jaký známe teď.

Myslíte si, že by Daleci vypadali jinak, pokud by je navrhl Ridley Scott?


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře