Vrátil se Steven Moffat jako scénárista vánočního speciálu pro rok 2024?

Vrátil se Steven Moffat jako scénárista vánočního speciálu pro rok 2024?

14.3.2024 17:07


Více než šest let po odvysílání jeho poslední epizody seriálu Doctor Who se zdá, že se bývalý showrunner Steven Moffat možná vrátil, aby napsal novou epizodu k Vánočnímu speciálu.


Ačkoli tato zpráva zatím nebyla potvrzena, v úterý 12. března se objevila zpráva, že v životopise producentky Alison Sterling bylo napsáno, že pracovala na vánočním speciálu seriálu pro rok 2024. Pod tím bylo poznamenáno, že režisérem epizody je Alex Pillai a scénáristou Steven Moffat. Poznámky týkající se scénáristy a režiséra epizody byly z internetu už odstraněny.

Foto: BBC One

Jedním z faktorů, který může zpochybnit myšlenku, že Moffat je autorem speciálu, je to, že Russell T. Davies již dříve uvedl, že jej v roce 2022 psal on sám. V předchozím vydání časopisu Doctor Who Magazine Davies uvedl:

Poprvé v historii píšu vánoční speciál… O Vánocích! A není to na příští rok, ne, scénář na rok 2023 je už dávno podepsaný. Ten nový je na konec roku 2024!"

Již nějakou dobu kolují zvěsti o tom, že by se Moffat mohl vrátit, aby napsal epizodu během Daviesovy nové éry seriálu, tyto zvěsti ale opakovaně popřel. Na oficiální potvrzení si tedy budeme muset počkat přímo od BBC.

Zdroj: radiotimes.com


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!