Známe nového společníka patnáctého Doktora

Známe nového společníka patnáctého Doktora

23.11.2022 20:21


V rámci vysílání Children in Need na stanici BBC bylo zveřejněno jméno herečky, která bude stát po boku patnáctého Doktora, jako jeho nová společnice.


Millie Gibson se připojuje k obsazení Doctora Who jako společnice patnáctého Doktora a bude debutovat po boku Ncuti Gatwy ve speciální epizodě, která se bude vysílat během sváteční sezóny v roce 2023. Gatwa se ujme role po odchodu Davida Tennanta po jeho působení v roli čtrnáctého Doktora během oslav 60. výročí seriálu.

Obsazení Millie Gibson bylo zveřejněno během živého vysílání Children in Need. Gibson se připojí ke Gatwovi pro nadcházející produkci 14. sezóny Doctora Who a zahraje si postavu jménem Ruby Sunday. Herečká je známá ze seriálu Coronation Street a k odhalení své nové role se vyjádřila následovně:


Ačkoli tomu stále nemůžu uvěřit, tak je mi nesmírnou ctí, že jsem byla obsazena do role Doktorovy společnice. Je to dar a splněný sen a udělám vše pro to, abych se pokusila vyrovnat všem, kteří přede mnou cestovali po Doktorově boku. Co může být lepší, než stát po boku báječného Ncuti Gatwy, už se nemůžu dočkat, až začnu.

Foto: BBC One

Gatwa a navrátivší se showrunner Russell T. Davies přinesou novou éru Doctora Who, která zahrnuje nové logo a nový design obávaných Daleků. Kromě toho dojde k rozsáhlým změnám i v produkci seriálu pod Daviesovým vedením, protože o seriál se nyní budou starat jak BBC, tak Disney. Součástí dohody je, že speciální epizody z roku 2023 a další sezóny budou nyní distribuovány mezinárodně na Disney+, zatímco BBC si ponechá práva na vysílání seriálu ve Velké Británii. Společnost Disney se postará nejen o mezinárodní distribuci Doctora Who, ale bude se podílet i na spolufinancování seriálu a údajně ztrojnásobí rozpočet na výrobu na 10 milionů liber na epizodu.

Jak se vám nová společnice líbí?


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!