Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

20.4.2021 12:35


Po čtyřech letech od konce seriálu se naše oblíbené postavy vrátily v celovečerním filmu, který zaznamenal velký úspěch. Už tehdy tvůrce Downtonu Julian Fellowes zmínil, že by se nebránil dalšímu filmu. A ten byl právě nyní potvrzen.


Jestliže jste už filmové pokračování z roku 2019 viděli, víte, že konec filmu nám naznačil, že by se beze všeho dalo v příběhu o rodině Crawleyových pokračovat a nemusí to být tudíž naposledy, co se s našimi oblíbenými postavami setkáme. Už více než před rokem oznámil tvůrce seriálu a scenárista filmu Julian Fellows, že pracuje na případném filmovém pokračování, kterému nyní filmové studio Focus Features dalo zelenou.

Můžeme se těšit na návrat všech herců v čele s Maggie Smith, Michelle Dockery a Hughem Bonnevillem. Produkce filmu začala už před týdnem a film budeme moct v kinech očekávat letos o Vánocích, přesněji 22. prosince 2021. Kromě návratu nám již známých postav se dočkáme i několika nových přírůstku, do kterých byli obsazeni herci Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye a Dominic West. Bližší informace o jejich postavách a vůbec o ději filmu zatím nebyly prozrazeny.


(Crawleyovi se opět vrátí na plátna kin.)

O scénář filmu se opět postaral Julian Fellows a společně s Garethem Neamem a Liz Trubridgeovou bude film i produkovat, což společně dělali už v případě prvního filmu. O režii filmu se postará Simon Curtis, který má na svém kontě například filmy Můj týden s Marilyn (2011), Dáma ve zlatém (2015) či Umění tančit v dešti (2019).

Zdroj: Deadline
Foto: Focus Features

Těšíte se na další pokračování Panství Downton?


Jít na Downton Abbey | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!