Matthew Crawley

Matthew Crawley

Dan Stevens Sezóny 3 2010 - 2012


Syn Isobel Crawleyové a nový dědic panství Downton.

Základní informace:

Rodinní příslušníci:

Matthew je právník, který žije se svou matkou Isobel v Manchesteru. Přes svého otce je vzdáleným příbuzným Roberta Crawleyho, hraběte z Granthamu, který sídlí v panství Downton. A díky náhodě se po smrti právoplatného dědice onoho panství stane Matthew novým dědicem. Proto se svou matkou odjíždí do Yorkshiru, kde začínají nový život.

Zde se Matthew zakouká do Robertovy nejstarší dcery Mary, tak ale k němu prozatím stejné city nechová. Proto si vyhlídne jinou ženu, a to Lavinii Swireovou, se kterou se seznámil během první světové války. Následkem zranění z války je Matthew paralyzován a musí využívat invalidní vozík. Jeho zranění se však vyléčí a on je opět schopen chodit. S Lavinií naplánuje svatbu, k té ale nakonec nedojde, jelikož Lavinie zemře následkem španělské chřipky. Matthew však stále chová city k Mary a ta mu je konečně oplácí, tak se rozhodnou vzít. Společně se tak začnou spolu s Robertem starat o řízení panství, avšak Matthew doplácí na rozdílné názory mezi ním a Robertem. Matthew by chtěl učinit krok blíže budoucnosti, ale Robert by se raději držel již zavedených způsobů. Nakonec ale najdou společnou řeč a dosáhnou jednoty.

Když už se zdá, že se blýská na lepší časy, jelikož je i Mary těhotná, přijde blesk z čistého nebe. Krátce po porodu jejich syna George se Matthewovi přihodí autonehoda, při které přijde o život.

Foto: ITV
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!