Jak vycvičit draka 2

Jak vycvičit draka 2

2014


Film Jak vycvičit draka 2 z roku 2014 navazuje na události prvního filmu. Od těchto událostí uplynulo pět let a Škyťák se se svým drakem vydává na dobrodružství, aby prozkoumal nové země.

Základní informace

Originální název: How to Train Your Dragon 2
Premiéra: 16. 5. 2014
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Producentka: Bonnie Arnold
Střih: John K. Carr
Kinematografie: Roger Deakins
Hrají: Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller, Kristen Wiig, Djimon Hounsou, Kit Harington
Stopáž: 102 minut

Oficiální synopse

Uběhlo pět let od toho, co na Blpu už nezabíjí draky, ale žijí s nimi v míru. Kliďas Velikán chce, aby jeho syn uspěl jako náčelník, ale Škyťák neví, zda je na takovou zodpovědnost připravený. Když se Škyťák vydá s Astrid na průzkum nových zemí, tak narazí na na skupinku dračích lovců vedených Eretem, který se pokusí zajmout jejich draky pro šíleného dobyvatele jménem Drago Rudvist. Dračím jezdcům se podaří uniknou a varovat Kliďase, který nařídí opevnit ostrov a připravit se na válku s Dragem. Škyťák odmítá uvěřit tomu, že je válka jediným řešením a vydá se s Bezzubkou Draga hledat, aby mu domluvil. Cestou narazí na Valku, která zachraňuje draky před Dragem a žije na ostrově tvořeném z ledu stvořeného obrovským alfa drakem známým jako Mrazidrak, který dokáže ovládat menší draky. Drago se svou armádou napadne Valčin ostrov, kde se ukáže se svým vlastním alfa Mrazidrakem, který se utká s Valčiným.

Foto: DreamWorks

Trailer


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře