Jak vycvičit draka

Jak vycvičit draka

2010


Film Jak vycvičit draka z roku 2010 je inspirován stejnojmennou dětskou knižní sérií od britské autorky Creddidy Cowellové, která začala tuto sérii psát v roce 2000. Příběh se zaměřuje na neobvyklého vikinského hrdinu Škyťáka, který nadále odmítá bojovat s draky, rozhodl se totiž, že je bude místo zabíjení trénovat.

Základní informace

Originální název: How to Train Your Dragon
Premiéra: 26. 3. 2010
Režie: Chris Sanders, Dean DeBlois
Scénář: Will Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Producentka: Bonnie Arnold
Střih: Darren T. Holmes, Maryann Brandon
Hrají: Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller, Kristen Wiig, David Tennant, Robin Atkin Downes, Philip McGrade, Kieron Elliot, Ashley Jensen
Stopáž: 98 minut

Oficiální synopse

Před dávnými časy daleko na severu na ostrově Blp, žil mladý Viking jménem Škyťák, jenž se chtěl připojit ke své vesnici v boji proti drakům, kteří na ni neustále útočili. Nicméně jeho urostlý otec, který je i náčelníkem vesnice, Kliďas Velikán, nedovolí svému malému, nemotornému, ale i vynalézavému synovi, aby tak učinil. Škyťák však neuposlechne a vydá se do bitvy a sestřelí Nočního běsa svým vynálezem, ale nedokáže ho pak zabít. Místo toho se Škyťák s drakem, kterého pojmenuje Bezzubka, spřátelí a oba tak navzájem poznávají svět toho druhého. Mladý Viking takto zjistí, že všechno, co dosud věděli Vikingové o dracích, je špatně. Proto musí spojit své síly se svým novým přítelem, aby bojoval proti tomuto předpojatému názoru na draky, který zaplavuje celý svět.

Foto: DreamWorks

Trailer


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře