Legenda o Kostilamovi

Legenda o Kostilamovi

2010


Legenda o Kostilamovi je krátkometrážní animovaný film z roku 2010, který navazuje na děj filmu Jak vycvičit draka. Film se soustředí na Škyťáka a jeho kamarády spolu s jejich mentorem Tlamounem, který jim vypráví příběh o tom, jak se vydal zabít legendárního Kostilama.

Základní informace

Originální název: Legend of the Boneknapper Dragon
Premiéra: 14.10. 2010
Režie: John Puglisi
Scénář: Aimee Marsh, Johane Matte, Ken Morrissey, David Moses Pimentel, Jeff Snow, Peter Steinfeld
Hudba: John Powell
Producent: Bruce Seifert
Střih: Susan Fitzer
Hrají: Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, T. J. Miller, Christopher Mintz-Plasse, Kristen Wiig, John DiMaggio, Kevin Michael Richardson
Stopáž: 16 minut

Oficiální synopse

Když shoří Tlamounův dům, tak je přesvědčený, že mu ho spálil jeho dávný nepřítel, který se nyní vrátil, drak Kostilam. Tlamoun je odhodlaný se drakovi pomstít a vydává se ho chytit navzdory tomu, že nikdo nevěří v drakovu existenci. Škyťak se ho s ostatními rozhodnou na cestě doprovázet, aby něco nevyvedl. Na cestě po moři vykládá mladým Vikingům vypráví Tlammoun příběh o něm a Kostilamovi a vysvětluje, proč mezi nimi vládne taková rivalita. Příběh je však čím dál více přitažený za vlasy a výprava zanedlouho ztroskotá na ostrově, kde se má údajně drak nacházet, a tam se všichni dozvídají, jaká je skutečná příčina toho, že drak na Tlamouna pořád útočil.

Foto: DreamWorks

Trailer


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře