Buřina

Buřina

Sezóny 9 2010 - 2019


Astridin drak, který je úžasný příklad spojení krásy a síly.

Buřina je Astridin drak druhu Nodr smrťák. Svým vzhledem se drak podobá ptáku. Chodí po zadním páru nohou a místo předního páru má křídla zakončená malými háky. Má malá žlutá očka s černými zorničkami. Zbarvena je modrou, zlatou, rudou a bříško a krk má béžové. Dominantní barva je však modrá a tyrkysová a jejich různé variace.

Nos mezi očima jí ústí do ostrého rohu a na hlavě má ostny. Kromě toho má ostny také na ocase. Ty můžete vystřelit a použít je jako zbraň. Kromě toho jsou také napuštěné jedem. Když je Buřina v klidu, tak jsou její ostny uvolněné, když však cítí nebezpečí, tak se okamžitě napřímí. Na nohách má zezadu černé malé ostny a nohy jí zakončují čtyři černé drápy.

Tento drak je velmi oddaný svému jezdci, tedy Astrid. Kromě toho má ráda i Škyťáka a pomůže také ostatním Dračím jezdcům, když potřebují její pomoc. Stejně jako všichni ostatní Nodři je i ona nádherný drak, který to o sobě ví. Marnivost je pro její druh typická. Normálně je poslušná, ale když potřebuje být agresivní, tak to dokáže. Ráda aportuje a požene se za vším, co jí někdo hodí a přinese to zpět. Podobně jako koně spí Buřina vestoje.

Mezi Buřinou a Astrid je silné pouto. Vůči své jezdkyni je starostlivá a ochranářská. Někdy je však ochotná se spřátelit i s jinými lidmi např. s Heather nebo Eretem a nechat je na ní jezdit. Buřina je inteligentní a díky tomu ji Astrid naučila několik triků a uposlechnout pár gestikulovaných pokynů. Stejně jako mezi Astrd a Škyťákem najdeme přátelskou rivalitu i mezi Buřinou a Bezzubkou.

Buřina byla stejně jako ostatní draci Dračích jezdců, kromě Bezzubky, zavřená v kleci v Dračí aréně na Blpu, kde na nich trénovali mladí Vikingové. Později byla propuštěna Škyťákem, aby na ní mohl s Astrid odletět do boje proti Rudé smrti.

Na první vánoční svátky odletěla s ostatními draky z Blpu pryč, aby snesla vajíčka, ze kterých se jí vyklubala tři mláďata. Díky Škyťákovi se pak všechni draci i se svými mláďaty vrátili na Blp a Buřina se opět shledala s Astrid.

Podobně jako Bezzubka rozezná i Buřina signální zvuk, kterým ji Astrid k sobě přivolá. Buřina je rychlý drak, a když jí Astrid krmila jenom kuřaty, tak se její rychlost ještě zvětšila. Ostny ze svého ocasu používá jako nejčastější útok. Kromě toho může ostny využít, aby uvěznila nějaké menší zvíře. Když jí Astrid poklepe na hlavu, tak dokáže vystřelit pouze jeden osten.

Drak také může létat ve spirále a vytvořit tak silný vzestupný proud větru, který se dá různě využít. Pokud to udělá nad vodou, tak tento proud dokáže vodu zvednout .Tato schopnost může přijít vhod, když dojde na boj s nepřátelskými loděmi.

Druh: Nodr smrťák

Třída: Draci stopaři

Buřina se objevila v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!