Hníva

Hníva

Stephen Root Sezóny 2 2012 - 2014


Protivný a hašteřivý stařík, který si neustále na něco stěžuje a nesnáší draky.

Hníva je hašteřivý, ošklivý starý Viking, který žije v malém domku na okraji vesnice Blp. Jeho věrným společníkem, který sním také bydlí je jeho ovce Houba. Na rozdíl od jiných blpských obyvatel chová Hníva k drakům zášť a je odhodlaný se jich zbavit, ale nikdy v tom nedokáže uspět.

Tento Viking si na něco neustále stěžuje. S tím také nejspíš souvisí to, že bydlí až na samém okraji vesnice, neboť ostatní nemají rádi jeho neomalenost. Hníva je nejprotivnějším obyvatelem Blpu. Je dokonce protivnější jak Snoplivec.

Protože Hníva vlastní berlu zdobenou dračími zuby, pár bot vyrobený z noh Zípáků, má dráp z Děsovce obludného a uvnitř domu pověšenou hlavu Garvana, lze předpokládat, že v době válek s draky byl výtečným lovcem draků. Tato skutečnost by také vysvětlovala, proč je tak arogantní a nezdvořilý.

Hníva nemá Škyťáka moc v lásce, nejspíš hlavně proto, že se přátelí s draky. Rád by se Škyťáka zbavil a kvůli tomu se také spolčil s Vyděděnci. Kromě toho se mu též podařilo poštvat celou vesnici proti Bezzubkovi.

Tento stařík nesnáší draky víc než cokoli jiného na ostrově. Hníva se však některých druhů draků bojí, patří mezi ně např. Gejzírník nebo Plíživá smrt. Kromě toho ho nezajímá, jak se ostatní cítí. Mimo to věří také v soudný den a různé konspirace.

Hníva je velice inteligentní a vychytralý Viking. I když je už starý, dokáže s pomocí své hole zdolat několik nepřátel. Má rád pěstování zelí a svou práci zemědělce bere velice vážně. Kromě toho je dobrým lhářem.

Hníva se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!