Kruťas Kormutný

Kruťas Kormutný

F. Murray Abraham Sezóny 1 2019 - 2019


Dračí lovec, který se pyšní tím, že vyhubil všechny Noční běsy.

Kruťas Kormutný je lovec draků, který se pyšní tím, že vyhubil všechny Noční běsy. Věří, že všichni draci musí být vyhubeni nebo uvězněni, takže se podle toho tak i chová. Hnusí se mu myšlenka toho, že by lidé měli žít po boku draků v míru. Draky loví z nenávisti a pro potěšení.

Když se dozví, že přeci jen jeden Noční běs unikl svému osudu, je odhodlaný jej dostat, zabít a dokončit tak svou práci, a proto využije Bílou běsku, kterou chytili jiní dračí lovci, aby tak k sobě onoho Nočního běsa jménem Bezzubka nalákal.

Pro ovládání ostatních draků využívá Kruťas jedu Smrtidrapů, které taktéž omámil jejich vlastním jedem, aby jej na slovo poslouchali a byli zároveň odolní vůči příkazům alfa draka. Kruťas cestuje na jakémsi svém vzdušném trůnu, se kterým létají jeho věrní Smridrapové, kteří dokážou také vrhat ze svého chřtánu kyselinu. Smrtidrapům dává pokyny písknutím.

Tento lovec je vysoký a hubený, má protáhlý obličej, široká ústa a krátké bílé vlasy. Rád používá svoji malou kuš, kterou má nabitou jedem ze Smrtidrapů. Je zkušeným lovcem draků, který žije pro lov a nadšení z lovu. Dokáže vystopovat svou kořist a předpovědět každičký její pohyb. Je trpělivý, odhodlaný a vždy čeká na správný moment, kdy udeřit. Kromě toho dokáže bez problému létat na dracích.

Kruťas se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!