Škopek

Škopek

Thomas F. Wilson Sezóny 5 2012 - 2017


Přítel Mulche, který je kvůli zranění hlavy trochu natvrdlý a hloupý.

Statný Viking jménem Škopek s dlouhými světlými vousy je stejně jako Mulch rybář a místo pravé ruky má hák. Škopek dostal svoje jméno kvůli škopku, který neustále nosí na hlavě. Ten má sloužit jako ochrana hlavy, podobně jako helma. Škopek si kdysi totiž zranil hlavu při jednom boji s draky.

Kvůli svému zranění se chová někdy dost podivně a hloupě, často také zapomíná a je trochu zabedněný a roztěkaný. Škopek se bojí bouřek, a to hlavně proto, že jeho škopek přitahuje blesky. Bojí se, že kdyby do něj udeřil blesk, tak by byl ještě hloupější, než je.

Jeho zranění má však i světlou stránku, díky němu se v něm totiž probudil umělec. Dokonce namaloval dva obrazy se Škyťákem a Kliďasem. Škopek není zrovna dvakrát inteligentní, ale je to výborný válečník s dobrým srdcem a nestrpí, aby nějaké dítě ve vesnici trpělo a vždy se snaží pomáhat ostatním.

Kromě toho je Škopek velice silný a spolu s Mulchem se stará o jaky, ovce a slepice. Bohužel si však nepamatuje, kdo z nich dává mléko, kdo snáší vejce a koho potřebují kvůli vlně. Škopek na Škopkově hlavě dokáže také předpovídat, jestli bude bouřka. Funguje to tak, že čím víc se mu kolem hlavy škopek utne, tím větší bude nadcházející bouře.

Spolu se svým přítelem Mulchem jezdí Škopek na Zipákovi a patří do ochranné jednotky, která chrání Blp, když jsou Dračí jezdci mimo ostrov.

Škopek se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!