Valka

Valka

Cate Blanchett Sezóny 3 2014 - 2019


Žena, která se vyzná v dracích jako nikdo jiný. Též dlouho ztracená matka Škyťáka a Kliďasova manželka.

Valka je jezdkyní na dracích a dávno ztracená matka Škyťáka a manželka Kliďase, která byla považována za mrtvou, protože ji kdysi unesl drak. Ona se však rozhodla odejít a nevrátit se zpět do vesnice, neboť věřila, že její rodině bude bez ní líp. Se Škyťákem se setkala, když se její syn vydal zastavit Draga Rudvista.

Později bylo odhaleno, že na Blpu Valka strávila poslední léta tím, že protestovala proti válce s draky, ale nikdo ji tam neposlouchal. Když pak došlo na jeden z dalších dračích útoků na vesnici a jeden drak se vkradl do jejího domu, tak Valka spěchala za malým Škyťákem, aby jej ochránila. Když však draka spatřila, tak si uvědomila, že jej nechtěl napadnout, drak byl jen zvědavý. Tento drak poté přistoupil k Valce a okamžitě mezi nimi proběhlo jakési spojení a jí se tak potvrdilo to, v co celou dobu věřila.

Kliďas poté vtrhl do místnosti a vhodil mezi ty dva sekeru, protože si myslel, že drak ohrožuje jeho rodinu. Drak si však nejspíš myslel, že chce Kliďas napadnout Valku, a tak ji vzal s sebou pryč ve svých spárech a Kliďase nechal tak v domnění, že je jeho žena mrtvá. Valka však byla odnesena do jakéhosi dračího azylu, který byl domovem obrovského Mrazidraka. Valka se zde rozhodla zůstat s draky, a tak jen utvrdila Kliďasovi domněnku, že je mrtvá.

Valka přijala fakt, že se Blp nedá změnit, a že na něm už navždy budou obyvatelé válčit s draky. Proto se také rozhodla zachraňovat životy drakům a chránit je před Dragem, který je chytal. To všechno dělala s pomocí draka, Mrakošlapa, jenž ji kdysi přinesl do útočiště. Dalších dvacet let objevovala tajemství nejrůznějších druhů draků.

Když se Valka poprvé po dvaceti letech setkala se Škyťákem, který jel na Bezzubkovi, tak si jej spletla s jedním z Dragových lovců. Proto jej zajala a odvedla do azylu s tím, že ho bude vyslýchat. Brzy však zjistila, že zajatý chlapec toho ví o dracích mnoho a ostatní draci v útočišti k němu přistupovali a nebáli se ho. Po chvíli si však Valka všimla jizvy, kterou má Škyťák na bradě od Markošlapa, který jej omylem škrábl, když byl ještě miminko, a došlo jí tak, že se shledala se svým synem a odhalila mu svou pravou identitu.

Protože Valka žila několik let jenom s draky, tak k nim chová jedinečné pouto a k jejich ovládání nepotřebuje ani slova. Má problém důvěřovat lidem a domnívá se, že se nedokážou změnit a že někteří lidé se už jiní narodí. Celou dobu, co žila s draky, se snažila pro ně okolní svět učinit lepším.

Valka si je sama sebou jistá, je taktéž silná a smělá. Dokáže být i citlivá a svého syna podporuje v jeho cílech. Stejně tak jako její syn je i ona vynalézavá a dokáže vyrobit nejrůznější věci. Její hůl vydává vibrace, které draci slyší a reagují na ně.

Valka se objevila v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!